У чому відмінності застуди та легкої форми Covid-19?

Лікарі попереджають, що навіть у легкій формі коронавірус небезпечніше застуди, так як хворий може заражати літніх близьких, людей з хронічними хворобами, вважаючи, що він майже здоровий.

Симптомних Covid-19 легко можна переплутати із застудою або грипом: підвищення температури, кашель без відділення мокротиння, тиск у грудях, часто втрачається здатність відчувати смак і запах.

Ознаки легкої форми Covid-19

Незначне підвищення температури, стомлення при невеликому фізичному навантаженні, легкий головний біль, біль в горлі і м’язах. У деяких випадках з’являється сухе покашлювання, ще рідше – нежить. При легкій формі коронавірус відступає через один-два тижні. При важкій формі хвороба може затягнутися на шість і більше тижнів. В цьому випадку вимагається стаціонарне лікування.

Щоб не переплутати застуду з легкою формою коронавируса, необхідно спостерігати за кашлем: якщо він мокрий і при цьому закладений ніс, то, швидше за все, це застуда. Якщо кашель сухий, ніс дихає, але при цьому спостерігається підвищення температури, біль у м’язах, слабкість – краще перевірити організм, здавши аналіз крові. Кам’янець-Подільський, який вже визначили в червону зону, пропонує медичні центри, в тому числі і ЦСМ, де ви можете здати тест на Covid-19.

І грип, і коронавірус можуть мати серйозні ускладнення, але головна їхня відмінність в диханні. При грипі немає задишки та інших проблем з диханням. Так само при грипі в перші дні температура залишається високою, а при коронавірусі вона періодично то піднімається, то опускається.

Якщо ви помітили у себе перші ознаки, негайно звертайтеся до лікаря. Фахівці проведуть дослідження і оперативно призначать відповідне лікування.

І навіть якщо вам здається, що у вас легка застуда, не займайтеся самолікуванням. Краще нехай вас огляне сімейний лікар або терапевт, виписавши направлення на необхідні аналізи, ніж ви будете бездіяти, при цьому заражаючи оточуючих.

Як тільки хворий запідозрив у себе ознаки коронавіруса або застуди, йому необхідно самоізолюватись, лікар огляне пацієнта на дому. При перших симптомах робити ПЛР-тест не варто, так як в перші дні вірус може не проявитися і результат буде негативним. Краще проходити лікування в самоізоляції, а тест провести через 1-2 тижні після першого підозри.

Нагадування! Мінімізувати зростання числа хворих на Covid-19 необхідно наступним чином:

  • носити захисні маски в громадських місцях,
  • регулярно мити руки з милом,
  • тримати соціальну дистанцію 1,5-2 м,
  • не збиратися великими компаніями,
  • по можливості утримуватися від поїздок в громадському транспорті.