Життя часто ставить нас перед необхідністю приймати рішення. Але спокійно виступити перед публікою, бути впевненим на співбесіді або першому побаченні вдається не всім. Тривожні почуття, пов’язані з ситуацією, коли необхідно проявити себе, знайомі більшості з нас. Дослідження показали, що зайві хвилювання у відповідальні моменти можуть привести до неправильно прийнятого рішення.
Багато людей схильні до тривожних розладів, до яких також належать і посттравматичні стресові розлади, панічні і соціально тривожні розлади. Вивчаючи вплив тривоги на головний мозок, вчені зосередилися на емоційній реакції, наприклад, як клітини мозку тварин реагують на загрозливі ситуації. Але тривога – це не просто емоційний наслідок для людини, вона може негативно відбитися на повсякденному житті. Вчені взялися з’ясувати, як тривога впливає на прийняття рішень.
В ході досліджень було проведено аналіз клітин головного мозку в префронтальній корі у двох груп щурів.
Префронтальна кора є областю головного мозку, яка важлива в процесі прийняття рішень. При цьому тваринам потрібно було прийняти рішення, за які вони отримали б винагороду. Одна група щурів до виконання завдання отримала препарат з низькою дозою тривожності, іншій зробили ін’єкції плацебо. При тому, що неспокійні щури виконали завдання швидко, вони зробили значно більше помилок, ніж спокійні.
Таким чином, результати дослідження показали, що тривога може перешкодити нашій здатності приймати правильні рішення, стикаючись з певним набором нейронів в префронтальній корі.
Який вихід з такої скрутної ситуації? Фахівці поки що радять одне – навчитися придушувати одномоментні емоції в момент прийняття рішення.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.