У чому причини пияцтва?

Що змушує людей вживати спиртні напої? Складно дати загальну відповідь для кожного конкретного випадку. Однак часті пошуки приводу для застілля призводять до деградації не тільки окремої людини, а й суспільства.

Значне поширення пияцтва в більшості країн світу змушує вчених наполегливо шукати причини такої поведінки людей. Пияцтво стоїть недалеко від алкоголізму, але в той же час ці поняття не можна вважати синонімами, хоч по значенню вони дуже близькі. Кожен алкоголік прийшов до свого стану поступово: починаючи з помірно питущого, переходячи до пияцтва і закінчуючи алкоголізмом.

Дослідження

Однак фахівці встановили, що зловживання алкоголем хоч і є основною причиною хвороби, але не єдиною. Адже велика частина людства вживає міцні напої, багато зловживають ними, але лише в окремих з них з’являється паталогічна залежність від алкоголю. Мова йде не стільки про кількість випитого алкоголю і навіть не про якість, а про первинни стан здоров’я, спадковість і умови життя людини. При цьому останнє вважається основним чинником після зловживання, а взагалі всі фактори є взаємопов’язаними.

Людина звертається до алкоголю часто як до засобу від стресів, при невлаштованості життя, а буває, що нещастя або проблеми зі здоров’ям спонукають до систематичного пияцтва як до тимчасового заспокійливого. Багато хто знає, як спиртне полегшує спілкування, створює відповідний настрій. Під час святкового застілля вживання алкоголю зближує людей, робить обстановку більш теплою і розкутою.

Біологічні передумови

Серед біологічних передумов пияцтва як хвороби в першу чергу виступає сам алкоголь, а саме його здатність знімати емоційну напругу, згладжувати стреси, піднімати настрій. Все це і є причиною споживання алкоголю людиною з глибокої давнини і до наших днів. Сучасні вчені експериментальним шляхом встановили, що алкоголь, краще адаптує людину до психотравмуючої ситуації і збільшує можливість перенесення значних емоційних навантажень. Подібна дія вина або інших алкогольних напоїв створює ілюзію зовнішнього благополуччя. Однак в умовах психотравмуючої ситуації алкоголь дає лише тимчасовий відхід від стресу, а потім людина знову повертається до цієї ж ситуації. У стані сп’яніння людина не здатна самостійно вирішувати свої проблеми, вона стає егоїстичною і перекладає усунення причин неприємностей на плечі близьких. З часом їй навіть починає подобається такий відхід від відповідальності, а це веде до того, що вона сама стає великою проблемою для оточуючих.

Недавні дослідження американських вчених показали, що справжні причини пияцтва в тому, що людина зовсім не розуміє серйозності ситуації, що склалася. Такі люди просто впевнені, що наслідки зловживання алкоголю їх обов’язково обійдуть стороною. Але життя показує, що саме такі упевнені в собі найчастіше через пияцтво докочуються до алкоголізму.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.