У чому причини гормонального збою?

Поняття гормональний збій досить часто застосовується для пояснення різних порушень в роботі організму. Іноді виникає відчуття, що діагноз ставлять усім без розбору. І пацієнт списує свої статки на гормональний збій, часто не розуміючи, в чому його суть.

Що таке гормональний збій?

Гормональна система покликана забезпечувати злагоджену роботу організму, а саме речовин, контролюючих кожну клітину організму. Такими контролерами і є гормони, завдяки яким ми можемо прокидатися вранці бадьорими, правильно переробляти їжу, спрямовувати енергію в потрібні місця, вчасно реагувати на небезпеки, займатися сексом з задоволенням. Гормональна система здатна працювати без збоїв, якщо їй не заважати. Але якщо відбуваються втручання, починається збій в її роботі. Залежно від того, які гормони страждають, з’являються різні прояви: прищі на обличчі, перепади настрою, хронічне безсоння, порушення обміну речовин.

Що ж викликає порушення в роботі гормональної системи?

Найчастіше гормональний фон пов’язаний з харчуванням. Наш раціон безпосередньо позначається на процесі розпаду і утворення гормонів, яким потрібний будівельний матеріал. Розрізняють білкові і жирові гормони. До перших відносяться адреналін, норадреналін, окситоцин, гормони щитовидної залози, вазопресин. До жирових відноситься тестостерон, естрадіол, прогестерон, кортизол та ін.

Незбалансоване харчування часто стає причиною гормональних порушень. Організм необхідно забезпечувати жирами тваринного і рослинного походження, білками. Добова норма білка – 1,5 г на 1 кг маси тіла. Корисні жири ми знайдемо в рибі, морепродуктах, горіхах, авокадо, м’ясі.

Другою важливою причиною гормональних неполадок є стрес. Мається на увазі важкий затяжний стрес. При цьому виробляється кортизол, при якому підвищується лібідо, людина стає привабливішою. Але в той же час знижується рівень дофаміну і серотоніну. Тривалий такий вплив небезпечний для організму. Як результат – зниження лібідо, втома, перепади настрою.

Людина завжди може поліпшити своє життя, якщо їй не заважають якісь серйозні патології. Важливо стежити за своїм емоційним станом, займатися спортом, медитувати, відвідувати психотерапевта, слухати музику, захоплюватися яким-небудь хобі.

Гормональний збій є порушенням в роботі ендокринної системи, а тому вимагає не тільки змін в образі життя, а й серйозного лікування.