Щодня разом з їжею ми їмо залізо. Цей мікроелемент міститься в м’ясі, злаках, зелені, бобових і він дуже необхідний організму. Залізо сприяє виробленню та функціонування кров’яних клітин, за допомогою яких організм насичується киснем. А ось нестача заліза може привести до небезпечного стану – анемії.
Залізодефіцитна анемія – це зниження рівня гемоглобіну в крові в результаті нестачі заліза в організмі людини. Саме це захворювання становить 80% всіх анемій і є широко поширеною проблемою. Адже залізо – один з основних за значимістю елементів і при його дефіциті стан організму різко погіршується.
– хронічна крововтрата,
– порушення всмоктування заліза,
– підвищена потреба організму в залізі.
При хронічній крововтраті, як основній причині анемії, мається на увазі не одномоментна втрата великої кількості крові, а часто виникаючи невеликі втрати крові, наприклад, як при геморої. У жінок такий стан настає частіше, так як до хронічних втрат додається втрата крові при менструації, яка компенсується надходженням заліза з їжею.
– паразити (целіакія і ентерити), при яких розвивається синдром недостатності всмоктування заліза;
– оперативні втручання з метою видалення частини тонкого кишечника, пухлини та інші захворювання – зменшується площа всмоктування заліза, а тому розвивається залізодефіцитна анемія.
Підвищена потреба в залозі або підвищена витрата заліза часто виникає при вагітності або лактації. Дефіцит заліза особливо виражений при багатоплідді, а також при малому інтервалі між вагітністю та пологами, так як в період менше трьох років в організмі жінки не встигають компенсуватися витрати заліза.
Діагностувати залізодефіцитну анемію можна за допомогою аналізу крові, а при її виявленні лікар призначить залізовмісні препарати.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.