Людина протягом усієї своєї історії прагне до прогресу і саморозвитку. Але чи можливо це без такої важливої здібності як пам’ять? Це необхідна складова для накопичення і збереження життєвого досвіду. Водночас пам’ять часто підводить нас, особливо з віком. Чому так відбувається?
1. Нестача сну
Недосип часто породжує в нас не тільки злість і дратівливість, а й позбавляє мозок повноцінного відпочинку. За таке безтурботне поводження з ним мозок може зіграти з нами злий жарт. А саме, запустить механізм швидкого старіння, порушення обміну речовин, різкого набору ваги, а також піднесе цілий букет хронічних захворювань і прикрасить все це забудькуватістю.
2. Брак рідини
Британські вчені в ході досліджень встановили, що нестача води негативно позначається на роботі мозку. Навіть якщо не вистачає зовсім трохи рідини, погіршується пам’ять. Але якщо ви будете випивати як мінімум 1,5 л рідини в день, цього не станеться.
3. Стрес
Це одна з найпоширеніших причин порушення пам’яті. Надмірне навантаження на нервову систему робить нашу пам’ять занадто розсіяною.
4. Атеросклероз
Для атеросклерозу характерно звуження судин, при якому порушується кровообіг головного мозку, а значить і страждає пам’ять.
Гормони, які виділяє щитовидна залоза впливають на роботу мозку. Тому при погіршенні пам’яті необхідна консультація лікаря-ендокринолога.
Пам’ять протягом багатьох десятиліть є об’єктом вивчення науковців. Недавно фахівці зі Швейцарії виявили ще одну причину забудькуватості. Вони провели досліди на хробаках C. Elegans і виявили особливий вид білка, наявність якого в мозку позбавляє його зайвої інформації.
Більш ранніми дослідженнями вже було доведено, що людський мозок зберігає лише найяскравіші і важливі моменти, тоді як другорядна інформація просто зникає або відсувається в найдальші куточки. Біологи зацікавилися, відбувається цей процес пасивно або більш активно з використанням нейронів.
Для дослідження були обрані черви. А суть експерименту полягала в порівнянні двох типів первичноротих: перший тип складали звичайні черв’яки, а другий – генно-модифіковані, у яких в ДНК був відсутній «протеїн забуття».
В результаті, останні запам’ятовували більший обсяг даних з навколишнього середовища. У зв’язку з цим вчені зробили висновок, що цей білок допомагає швидше очистити мозок від зайвої інформації. Вчені вважають, що нове досягнення допоможе серйозно просунути лікування
хвороби Альцгеймера.