У чому причина нічних пробуджень?

Життя сучасної людини буквально кишить всілякими подразниками, що не може не позначитися на якості сну.

Як часто буває, що напередодні насиченого дня приймається рішення лягти раніше, але через пару годин сну мозок раптово дає команду прокинутися і сон зникає. І як би ми не старалися, але заснути вдається лише перед дзвінком будильника.

Причини

Причини раптових пробуджень досить різноманітні. Наприклад, зовнішній шум, некомфортна температура приміщення, незручне ліжко, активність домашніх вихованців, занепокоєння дитини уві сні.

Але існують також і внутрішні причини збою сну, які вимагають своєрідного підходу. З віком, збільшується ризик розладу сну. Помічено, що люди похилого віку частіше прокидаються по ночах, тому надолужують згаяне вдень.

Молоді жінки часто страждають недосипанням на початку місячних, а також в період настання клімаксу сну може перешкодити спека, пітливість і тривожність.

У разі, коли людина відчуває себе втомленою після нічного відпочинку, слід проконсультуватися з лікарем з приводу апное. Сну можуть перешкодити хронічні болі, часте сечовипускання, хвороби нирок, щитовидної залози, серцево-судинної системи, діабет.

Але не слід турбуватися, якщо напади безсоння бувають не часто, тоді вони не є ознаками розладу.
Консультація лікаря необхідна, якщо сон відступає мінімально на 30 хвилин, тричі на тиждень протягом місяця. В цьому випадку слід відмовитися від денного сну, обмежити вживання алкоголю і куріння, відмовитися від активних фізичних дій за три години до сну, а каву взагалі вживати тільки вранці.

Щоб наблизити сон, слід зайнятися чимось спокійним, відставити убік телефон, вимкнути світло. Постарайтеся забезпечити собі темряву, тишу і легку прохолоду.