Як часто ми чуємо останнім часом: «Треба любити себе!» або «Полюбіть своє тіло, і буде вам щастя!». Легко говорити, але навчитися це робити не так вже й просто. Як перестати соромитися роздягнутися на пляжі, в басейні або в кабінеті у лікаря, якщо ви впевнені у своїх далеко недосконалих формах? Більше того, через зайву вагу або уявні недоліки ви майже не дивитесь у дзеркало? Іншими словами, ваше тіло стало вашою проблемою і причиною життєвих невдач.
Але злитись на своє тіло марно! Воно ваше і залишиться вашим назавжди, іншого немає і не буде. І любити його треба просто за те, що воно ваше!
Отже, почніть прищеплювати любов до свого тіла зі знайомства. До речі, жінки більш терпимо сприймають руки і обличчя, так як бачать їх частіше. Ми рідко помічаємо, як вони старіють. Але, погодьтеся, ви не так часто дивитеся на своє оголене тіло. Якби дивилися частіше, то вже давно звикли б до всіх його недоліків. Буває, що деяким жінкам неприємно розглядати своє голе тіло в дзеркало, тоді можна почати ознайомлення по частинах, за допомогою маленького дзеркальця.
Ви помічали, що багато жінок, наприклад, ваші подруги, часто скаржаться на свою зовнішність, стверджуючи – «Я товста», «У мене криві ноги, великий живіт, маленькі груди …» Але ж роблять вони це для того, щоб оточуючі їх переконували і заспокоювали. Але з часом така поведінка викликає лише роздратування, і жінка перестає вірити в щирість слів близьких, що породжує вже ненависть до власного тіла.
Якщо жінка зациклюється на своїй зовнішності, то їй здається, що всі її життєві проблеми тільки через це: не складається особисте життя, не вдається зробити кар’єру, не ладиться зі здоров’ям. Але психологи стверджують, що корінь зла зовсім не в недоліках зовнішності, а у ставленні до себе, в низькій самооцінці. Всім нам відомо чимало найвідоміших людей, зовнішність яких далека від ідеалу, але вони є улюбленцями публіки, кумирами мільйонів. Це ще раз доводить, що якщо людина любить і цінує себе, то того ж вона може очікувати від оточуючих.
Буває, що комплекси розвиваються в результаті порівняння себе з вигаданим ідеалом. Наприклад, з моделлю з обкладинки. І якщо зовнішність далека від уявної досконалості, це приносить страждання жінці.
Але порівнювати себе з моделлю просто нерозумно. По-перше, треба розуміти, що над її образом працював десяток візажистів. По-друге, фотографію обробляють у фото-шопі, видаляючи всі вади, і тільки після цього вона потрапляє на обкладинку журналу. У реальності ця модель може володіти не меншою кількістю недоліків, ніж ви. Але вона не думає про це, тому що любить себе такою, яка є, а тому її люблять всі!
Все вище сказане зводиться до того, що недоліки завжди були і будуть, їх можна приховати майстерним макіяжем, правильно підібраним одягом, за допомогою спорту при необхідності. Але головні проблеми криються в голові. Ось з ним і треба працювати. І наостанок – любіть себе! 🙂