З кожним роком у світі фіксується все більше випадків мастопатії у жінок, чим дуже стурбоване світове медичне співтовариство. Цей діагноз в даний час підтверджується у кожної сьомої представниці слабкої статі.
Діагноз «мастопатія» багато жінок сприймають як переддень раку грудей. Тож надалі все життя проводять в страху і сумнівах. Однак, щоб не допустити непоправного, завжди є способи профілактики та ефективного лікування в мамолога.
«Чому у мене з’явилася мастопатія?» Це питання задає собі кожна жінка з діагнозом «мастопатія», але дати конкретну відповідь на нього важко навіть лікарям. Сьогодні медицина зробила гігантський стрибок у розвитку діагностичного обладнання, але і це не дає точної причини зміни в тканинах молочної залози.
Основною причиною того, що сталося, називають порушення гормонального статусу. Прихильники цієї версії мотивують її активним проявом мастопатії в передменструальний період, коли в організмі відбуваються суттєві гормональні зміни.
Наступним чинником, що впливає на виникнення мастопатії, лікарі називають ранній початок менструального циклу. Пояснення цьому знаходять в тому, що ще непідготовлений в силу юного віку організм не встигає адаптуватися до наставших гормональних змін.
Третій фактор, на думку фахівців, пов’язаний з пізнім настанням менопаузи. Якщо жінка входить в цей період після 50 років, то це сприяє більш тривалому впливу на тканини молочних залоз гормонів.
Серед причин розвитку мастопатії називається і відсутність вдало завершеної вагітності або пізня перша вагітність.
Всі лікарі-гінекологи в один голос запевняють, що штучні аборти є однією з головних причин мастопатії. На думку гінекологів, 3 перенесених аборти в 7 разів підвищують ризик захворювання на мастопатію. Справа в тому, що під час виношування дитини відбувається перебудова організму, а переривання вагітності насильно порушує її, і тканина молочних залоз, які вже приготувалася до вагітності, змушена під впливом гормонів знову приймати колишній стан.
Ще один фактор появи мастопатії — відмова від грудного вигодовування або занадто короткий його період.
Напевно, кожна жінка з діагнозом мастопатії чула від лікарів, що на її стан впливають і занадто довгі стресові ситуації, здатні призвести до значних гормональних змін і порушень функції ендокринної системи.
Не менш важливим фактором є і гінекологічні захворювання, якими страждає практично кожна друга жінка: порушення менструального циклу, запальні захворювання яєчників, ендометрит, кісти, міоми матки та інші проблеми жіночої статевої системи.
У зв’язку з усім вище сказаним хочеться в черговий раз нагадати жінкам, щоб не ігнорували щорічними медичними обстеженнями, відвідували лікаря-мамолога. Адже своєчасне виявлення хвороби дає високі шанси на ефективне лікування і повне одужання жінки.