Чи доводилося вам затримуватися на роботі допізна або приходити завчасно? Можливо, така ситуація для вас норма? Але от працювати, незважаючи на хворобу, лікарі категорично не рекомендують.
Культура «презентеізма», коли співробітники змушені під тиском перебувати на робочому місці в будь-який час і в будь-якому стані, вельми небезпечна для здоров’я.
Дослідники говорять, що найбільш схильні до синдрому «презентеізма» люди творчих професій.
На другому і третьому місці працівники професійних і фінансових послуг, сім з десяти яких стверджують, що в їхніх офісах заохочуються співробітники, що приходять раніше початку робочого дня і затримуються після.
Експерти з працевлаштування відзначають, що перевищення часу робочого дня насправді небезпечно для здоров’я і шкідливо для перспектив працевлаштування. А ті, хто вважає, що таким чином можуть зробити кар’єру, сильно помиляються.
Дослідники провели опитування 2000 офісних співробітників, в ході якого з’ясувалося повсюдний тиск. Тут же було встановлено, що менше за інших відчувають потребу залишатися понад робочий час співробітники технологічних та комунальних підприємств. 80% опитаних заявили, що керівництво вважає, що ті, хто залишається допізна в офісі, працюють більше, навіть якщо вони не можуть бути настільки ж продуктивними. Присутність ж на роботі в неробочий час, на думку людей, збільшує перспективи просування по службі.
Результатом дослідження став висновок, що «презентеізм» походить від складного комплексу факторів, у тому числі вимог від керівництва і власної заклопотаності тим, як нас бачать навколишні. Це і є основою того, чому «презентеізм» так важко подолати.
Термін «презентеізм» використовується в ситуаціях, коли людину змушують йти на роботу навіть у стані хвороби. Але в цьому випадку співробітник буде менш продуктивним, буде робити дорогі помилки, а також поширювати інфекцію в колективі. Фахівці також підкреслюють, що якщо співробітник знаходиться на роботі в період хвороби, то його відновлення займе набагато більше часу.
Ця інформація дуже корисна для роздумів не тільки рядовим співробітникам, але більшою мірою для керівників підприємств, які прагнуть підтримувати продуктивність на високому рівні.