У чому небезпека енергетичного виснаження?

Якщо ви помітили, що постійно позіхаєте, забуваєте, що збиралися зробити хвилину тому, мрієте про подушку і ліжко в будь-якому місці, то можете бути впевнені – у вас перші ознаки енергетичного виснаження. Ви можете намагатися підтримувати в собі енергію літрами кави, можете сто разів говорити собі «треба», але енергії вам це не додасть.

Енергетичний спад організму проявляє себе наступними ознаками.

1. Лінь

Ви мрієте зупинитися і відкласти все у вашому житті до кращого моменту. Але до вашого жалю, життя триває незалежно від вашої участі. Довго рухаючись не по своїй дорозі, людина швидко вибивається з сил. У такому випадку може розвинутися синдром хронічної втоми, який допоможе вам зняти з себе почуття провини і трохи «похворіти». Але якщо ви надовго застрягнете в такому стані, то буде потрібний подвійний «стусан». Будь-яка непередбачена або екстремальна ситуація може повернути вас до життя. І нехай ви гніваєтеся, нервуєте, переживаєте, але вам хочеться діяти і це великий плюс.

Якщо подібна оказія трапилася з кимось із ваших близьких, не «годуйте» його хворобу проявом співчуття, розуміючими зітханнями і забезпеченням тиші. Краще викличте в ньому сильні емоції, і енергія знову заповнить його.

2. Безсоння

Думаєте, що за відсутності енергії ви будете падати на ліжко і забуватися міцним сном? Як би не так! Накопичені проблеми, емоційна втома приведуть не тільки до внутрішнього спустошення, а й до безсоння. Провівши одну-дві ночі наодинці з тривогами і безсонням, на наступну ніч ви вже будете відчувати страх і ще більшу тривогу, а чим більше ви будете вмовляти себе, що потрібно поспати, тим менш ймовірність здорового сну.

Допомогти собі можна, якщо розслабитися, заспокоїтися, не дивитися весь час на годинник. Не варто також відразу хапатися за снодійне, так як воно позбавить вас фази швидкого сну, без якої неможливе повноцінне відновлення. Допоможуть при безсонні і фізичні вправи, наприклад, в відсутність сну займіться чимось по господарству.

Перевірений спосіб – заведіть будильник, наприклад на 3 години ночі, щоб винести сміття або сходити в магазин, випрати і т.п. Організм почне протестувати проти такого поводження і виробить контр-намір «у що б то не стало поспати».

3. Сонливість

Чи помітили ви, коли саме вам хочеться спати? Якщо ви не були зайняті на городі чи не стояли за верстатом, то, швидше за все, ваша сонливість викликана нудьгою. Ви займаєтеся тим, що вам не цікаво, а вся ваша енергія витрачена на «боротьбу з собою», придушення власних бажань і виконання нав’язаних правил. А так як реальність життя здається вам сірою, то цілком зрозуміло, що ви хочете провести його «в сплячці».

Щоб не допустити подібної драми у власному житті, вже сьогодні подумайте, як ви живете, чим займаєтеся, чи подобається вам це? Не бійтеся зізнатися собі в тому, що вас не влаштовує, реалізовуйте свої бажання в реальному світі.

4. Кома

Це найважча форма виснаження енергії. Але, в той же час, кома – це стан вибору. Коли у людини накопичилося багато внутрішніх протиріч і немає сил приймати рішення, настає пауза.

Фахівці кажуть, що іноді рішення жити або померти може бути прийняте людиною за допомогою однієї єдиної фрази із зовнішнього світу. Саме тому лікарі рекомендують спілкуватися з тими, хто перебуває в стані коми, будити в них жагу до життя, викликати емоції, постійно транслювати інформацію з реального світу.

Щоб не перетворювати своє життя на сумовите існування, уникайте енергетичного виснаження, прислухайтеся до потреб організму, вирішуйте проблеми по гарячих слідах. Намагайтеся 80% свого часу приділяти тому, що вам подобається. Пам’ятайте, що слово «треба» висмоктує з вас енергію, в той час як слово «хочу» додає сили!

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.