У чому користь православного посту?

У ці дні багато хто з нас дотримується Великого посту — найсуворішого у році. Піст — особливе випробування, на яке готовий не кожен. Дехто з тих, хто постять, вже встигли відчути на собі дискомфорт від харчових обмежень. Як же правильно харчуватися під час посту, щоб не нашкодити здоров’ю?

Система чергування періодів вживання пісної їжі і м’ясної сприяє очищенню організму від токсинів, підвищенню імунітету, поліпшенню складу крові, доброму самопочуттю і роботі організму в цілому.

Тим, хто прийняв рішення постити, треба розуміти, що піст — це не розвантажувальна дієта з відмовою від звичайної їжі, а в першу чергу, духовне очищення і зміцнення організму. Обов’язково треба враховувати медичні аспекти поста. Організм всіх людей в тій чи іншій мірі зашлакований, так як разом з їжею і водою ми вдихаємо токсичні гази, нітрати та інші шкідливі речовини, серед яких і лікарські препарати. А як часто ми не можемо відмовити собі в надлишковій їжі і при цьому ведемо малорухливий спосіб життя, що не дає їжі нормально перероблятися, через що сповільнюється обмін речовин.

У такому режимі поступово перевантажується шлунково-кишковий тракт, а також судини, серце, слабшає імунітет, організм стає вразливим для хвороб.

Звичайно, не можна наш організм порівнювати з посудом, стінки якого легко відмити за допомогою губки. Але природа піднесла нам відмінний «чистячий» засіб у вигляді клітковини, пектинів фруктів і рослин. Пісна їжа дбайливо виводить з організму шкідливі речовини, усуває продукти гниття і бродіння в кишечнику, дає можливість розмножуватися там корисним бактеріям, створюючи сприятливу для них мікрофлору в шлунково-кишковому тракті. У всіх, хто дотримується посту, спостерігається зниження цукру в крові, зменшення рівня «поганого» холестерину.

Якщо ви вирішили постити, особливо вперше, пам’ятайте, що починати це бажати треба акуратно, щоб не зашкодити організму. Лікарі рекомендують входити в піст поступово, спочатку привчаючи себе до посту кілька разів на тиждень, а перед великими постами по черзі обмежуючи себе в тих чи інших продуктах.

Кому протипоказаний пост?

Вашому рішенню почати постити повинна передувати консультація лікаря, так як дотримуватися посту можна не всім. Строгий піст не рекомендується людям, зайнятим важкою фізичною працею, а також людям, страждаючим від хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту: виразки, гастриту, панкреатиту, холециститу, діабету. Не можна постити так само тим, хто знаходиться в періоді одужання після операції, вагітним і годуючим матерям, дітям до 7 років.

Не можна відмовлятися від м’яса хворим на анемію.

Молочнокислі продукти необхідні при дисбактеріозі і тим, хто приймає антибіотики. Не обов’язково дотримання суворого посту тим, хто переніс будь-яке інфекційне захворювання, ослабити організм. Не забувайте, що головна мета обмеження в їжі – зробити організм чистіше і здоровіше, тому підходити до посту треба розумно.