Чи готові ви віддати свою кров для порятунку абсолютно незнайомої людини? Зважитися на таке може не кожен. Але аварії, катастрофи, пожежі, хвороби — це ті випадки, при яких кров потрібна у величезних кількостях. Лікарі запевняють, що донорство не тільки шановане, але і корисне для здоров’я.
Не всі знають, що регулярне донорство корисно для людського організму. Згідно з дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров’я, люди, які постійно здають кров, в середньому живуть на п’ять років більше.
Якщо у здорової людини вилучити 450 мл крові, то це ніяк не вплине на її самопочуття і фізіологічні функції. Тим більше, що здача крові можлива після ретельного медичного обстеження, якщо буде хоч найменший ризик для здоров’я – лікар не допустить. Організм людини еволюційно пристосований до кроводачі — війни, травми. На протязі століть кровопускання використовували як основний вид лікування.
1. Донорство сприяє постійному самооновленню і омолодженню організму за рахунок виведення надлишку крові та її компонентів. Тобто людина здала кров, і організму надходить сигнал: пора оновлюватися. Таке регулярне оновлення є потужною профілактикою серцево-судинних захворювань, імунної системи, порушень травлення, роботи печінки і підшлункової залози.
2. Донорство підсилює стійкість до крововтрати при аваріях, нещасних випадках, опіках, важких операціях. Відбувається неспецифічна реакція організму на втрату частини самого себе — організм тренується на випадок можливої крововтрати.
3. Це ефективний засіб профілактики серцево-судинної системи. Фінські вчені провели спостереження над донорами-чоловіками і прийшли до висновку, що вони в десятки разів менше схильні інфаркту міокарда; американські вчені встановили, що донори-чоловіки на 30% рідше страждають серцевими нападами.
4. Донорство сприяє виведенню зайвого баласту з організму: надлишку крові та її елементів. Незважаючи на те, що ми багато чуємо про те, що в сучасному світі людина перевантажений стресами, але їх рівень з віками не змінився. Наприклад, психологічне навантаження, яку відчував мисливець на мамонтів, не менше, ніж відчуває сьогодні банківський працівник. А ось крововтрата — це одна з функцій нашого організму. А так як організм сучасної людини перевантажений різними корисними речовинами, то повнокров’я — цілком поширене нині явище. Наприклад, підвищений вміст заліза в організмі шкідливий, так як оксидант, речовина, що легко окислюється, яка в свою чергу окисляє навколишні молекули.
5. У донора є можливість постійно контролювати стан свого здоров’я за рахунок регулярних медичних обстежень і безкоштовних аналізів на самі різні інфекції.