Втома вже стала звичним станом в кінці дня для більшості людей. Здавалося б, вдома, в спокійній обстановці нарешті можна розслабитися. Але тіло стисло, а думки все ще «на роботі». Виявляється, необхідно навчити своє тіло розслаблятися.
Немає нічого дивного, що до кінця робочого дня втома нас валить з ніг, і немає ніякої можливості розслабитися. Але є десяток способів, які допоможуть залишатися в тонусі і не засинати на ходу.
За статистикою, 200 мільйонів людей на планеті страждають від синдрому хронічної втоми. При цьому вчені сперечаються, вважати цю недугу вірусною інфекцією або генетичною патологією. Проте вчені встановили, що в чотирьох випадках з п’яти синдром хронічної втоми виявляється хибним, а в апатії, підвищеній стомлюваності та сонливості винна сучасна електронна техніка, яка переслідує нас на кожному кроці. Перестаньте весь вільний час віддавати Фейсбуку, форумам та іншим принадам інтернету. Ви здивуєтеся, як покращиться ваше самопочуття. Лікарі радять мінімум за 2–3 години до сну вимикати всі електронні пристрої, а хоча б один вихідний оголосити вільним від інтернету.
Якщо після роботи вас чекають ще й інші справи, а сил вже не залишилося, допоможе прохолодний або контрастний душ. Краще, звичайно, його приймати вдень або рано ввечері, але ні в якому разі не перед сном, інакше безсоння вам забезпечене.
Какао – відмінне джерело амінокислоти триптофан, яка необхідна для синтезу серотоніну. Брак цього «гормону щастя» швидко призводить до втоми і депресії. Крім того, в како-бобах присутній теобромін, аналог кофеїну, що володіє здатністю бадьорити, а шоколад також містить глюкозу, необхідну для енергетичного підживлення організму.
Людський організм живе за своїми біоритмами. Якщо вашому організму необхідно 8–9 годин на відновлення під час сну, то не насилуйте його. Хронічне недосипання неодмінно призведе до втоми вдень. У багатьох з нас біоритми влаштовані так, що періоди фізичної та розумової активності чергуються з короткими періодами «спадів» через кожен 1,5–2 години. Саме в такі моменти ми й відчуваємо втому. Це сигнал, що треба перепочити, прогулятися, випити чашечку чаю.
Ніколи не придушуйте позіхання. Якщо хочеться позіхати — позіхайте. Вчені вважають, що позіхання допомагає зняти внутрішній стрес і збадьоритися. Під час позіхання в мозок надходить свіжа порція крові, кисню і більш холодного повітря, що покращує його роботу.
Емоційне напруження протягом дня змушує нас стискатися. Просто розслабте м’язи, зробіть кілька обертальних рухів плечима вперед і назад. До речі доведеться і масажер.
У ході спостережень доведено, що протяжні пісні (народні, наприклад) хоча б протягом 10 хвилин допомагають розслабитися і відновити самопочуття.
Якщо весь день довелося провести на ногах, спробуйте такий рецепт для зняття втоми: 3 столових ложки сухих цілющих трав залийте склянкою окропу, дайте настоятися і процідіть. Цим настоєм змочіть матерчаті серветки і оберніть втомлені ноги.
Якщо весь день довелося провести перед монітором комп’ютера, вашим очам необхідно зняти напругу за допомогою спеціальної гімнастики: натисніть одночасно на обидва ока в точці поруч з внутрішніми куточками очей.
Часто подолати втому стає неможливо через те, що клітинам мозку не вистачає кисню. Ляжте, прикрийте очі, зробіть кілька вдихів-видихів, при цьому видих повинен бути довшим за вдих. А взагалі намагайтеся більше бувати на природі.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.