Наша середа існування переповнена населяючими її патогенами грибкового походження (пліснявими, представниками роду Trichophyton). На відміну від них дріжджоподібні грибки роду Candida відносяться до умовно-патогенної мікрофлори.
Такі грибки, особливо Candida albicans, завжди можна виявити в людському організмі. При цьому чисельність їхньої популяції контролюється імунною системою, а також конкуренцією з боку інших представників мікробіоти людини, не допускаючи надлишку. Але за певних умов функція імунної системи може дати збій. Це призведе до посиленого розмноження грибків Candida і розвитку кандидозу.
Особливістю грибкової інфекції кандидозу є те, що ці збудники можуть мешкати як на поверхні шкіри і нігтів, так і на слизових оболонках рота, піхви і навіть внутрішніх органів. В останньому випадку неконтрольоване розмноження таких грибків, наприклад при синдромі вродженого імунодефіциту, може привести до кандидозному сепсису і навіть смерті хворого.
Однак кандидоз успішно лікується спеціально розробленими антимікотичними препаратами, такими, що порушують життєдіяльність грибків Candida і знижують їх популяцію. Разом з тим самолікування кандидозу неприпустимо, тому що може швидко розвинути у патогена стійкість до препарату, що сильно ускладнить лікування хворих.
Важливий раціон харчування хворого на кандидоз – воно повинно бути збалансованим, з великою кількістю свіжих фруктів і кисломолочних продуктів, а ось споживання цукру і вуглеводмістких продуктів доведеться скоротити.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.