Синусит

Синусит – це запалення слизової оболонки однієї або декількох навколоносових пазух (верхньощелепних, ґратчастих, клиновидних і лобових).

Симптоми

В залежності від тривалості проявів синуситу виокремлюють:

  1. Гострий (до 3 місяців)
  2. Рецидивний гострий (від 2 до 4 випадків гострого синуситу за рік)
  3. Хронічний (більше 3 місяців)

Гайморит, запалення верхнечелюстної пазухи, часто стає причиною запального процесу. Йому слідують запалення клітин гратчастого лабіринту (етмоїдит), лобової (фронтит) і клиноподібної (сфеноїдит) пазухи. Симптоми хвороби залежать від віку хворого.

У дітей молодшого віку синусит часто проходить без явних симптомів. Основні прояви хвороби спостерігаються у дорослих, включаючи закладення носа, слизові або гнійні виділення, біль в області пазухи, інтоксикацію та набряк щоки і очей.

Найпоширеніші симптоми у дітей:

  • Постійні виділення з носа, часто гнійні.
  • У деяких випадках – неприємний запах з рота.

Дорослі мають такі основні симптоми:

  • Головний біль і біль в області пазух.
  • Інтоксикація та підвищення температури тіла.
  • Набряк щоки і очей.
  • Рясні гнійні виділення з носа.

Синусит часто розвивається після вірусної інфекції, іноді між вірусною інфекцією і проявами синуситу відзначається період загального поліпшення.

Діагностика

Діагноз синуситу встановлює лор-лікар. Основним методом у дорослих є пункція навколоносової пазухи для виділення бактерій. Для дітей такий метод не рекомендується, і діагноз ґрунтується на проявах хвороби та лор-обстеженні.

Додаткові методи включають ультразвукове дослідження, рентгенографію, комп’ютерну томографію та інші. Ендоскопічне дослідження є інформативним методом для вивчення навколоносових пазух.