Загальновідомий факт — ранок задає тон усього дня. Але яким може бути ранок, якщо це ранок понеділка? Як співалося в загальновідомій пісні з не менш відомого фільму: «Їм би понеділки узяти і відмінити!».
І мова йде не про перший понеділок після канікул або відпустки, що саме по собі стрес для організму, а про самий звичайний понеділок, в травні або в грудні, не важливо. Виявляється, багато людей страждають від так званого «синдрому понеділка». Найголовніше, що прояви цього синдрому починаються вже напередодні, в неділю, наступними думками: «Сьогодні вихідний, але що за радість від нього, якщо вже завтра треба знову на роботу!?» Психологи стверджують, що з синдромом понеділка можна і потрібно боротися.
Навіть коли за вікном чудова погода, а самопочуття відмінне. Невже одна думка «Завтра на роботу!» може отруїти нам відпочинок? Багато хто починає придумувати причини, з яких можна пропустити роботу: хвороби, відгул, щоб хоч трохи продовжити дводенний відпочинок. Але ми не можемо позбавлятися від роботи тільки тому, що нам так захотілося. Що ж робити? Позбавлятися від синдрому понеділка.
В першу чергу необхідно зрозуміти, що саме вам псує настрій. Причин може бути декілька, у кожного свої, але в основному дві. Перша — з наближенням понеділка починає переслідувати відчуття кінця чогось шалено приємного. Друга — розчарування через те, що вихідні пролетіли так швидко, а ви так і не встигли зробити всіх запланованих справ. У деяких починає навіть складатися враження, що все життя — це субота і неділя.
Згідно з результатами, проведеним британською фірмою Mercer, найвищий відсоток «хвороб по понеділках» випадає на поріздв’яний січень. Як раз з 2 по 9 січня, коли громадяни нашої країни ще активно відпочивають. У середньому на одного працівника припадає півдня лікарняних. При цьому найпоширенішою причиною відсутності на роботі є біль у спині, потім йдуть вірусні захворювання, і на третьому місці хвороби, викликані стресом.
Вчені говорять, що зараз людям доводиться працювати більше, часто в досить жорстких умовах. Швидше за все, саме тому двох вихідних виявляється недостатньо. Що стосується жінок, то в ці дні їм вдома і розслабитися рідко виходить, адже саме на них припадає більша частина домашньої роботи.
Як же бути?
Перш за все, треба навчитися відпочивати в свої вихідні. Краще суботу принести в жертву справам, які нагромадилася за тиждень, але неділю повністю присвятити відпочинку. Себе треба все-таки любити і жаліти, а якщо вас турбує немитий посуд у раковині або пил на полиці, то за це вас ніхто не звільнить, а відпочинок і гарний настрій може принести додаткові дивіденди в понеділок.