Синдром хронічної втоми – порушення роботи мозку?

Медицина встановила, що синдром хронічної втоми в останні роки став масовим проявом серед населення. Донедавна діагностувати таке порушення в роботі організму було непросто. Спочатку його описували характерним «туманом мозку», зв’язаним з сильною втомою, що не проходить більше півроку і збігається з безліччю інших симптомів.

Лікарі стверджують, що синдром хронічної втоми – одна з найбільших наукових і медичних проблем нашого часу.

Характерні симптоми

Симптоми синдрому хронічної втоми часто включає в себе, крім колосальної втоми, ще і суглобові і м’язові болі, втрату працездатності, головні болі, харчову непереносимість, болю в горлі, збільшення лімфатичних вузлів, проблеми шлунково-кишкового тракту, високий тиск, прискорене серцебиття, гіперчутливість до світла, шуму і інших відчуттів.

Причини

Тепер лікарі визначили, що причиною хронічної втоми є аномалії в роботі мозку. Вчені Стенфордського університету провели дослідження за участю 15 пацієнтів, які страждають синдромом хронічної втоми. У результаті виявилося, що головний мозок таких пацієнтів має як мінімум три відхилення порівняно зі здоровими людьми.

Дослідники перевірили мозок випробовуваних шляхом методу магнітно-резонансної томографії (МРТ). Було виявлено, що мозок людини з синдромом хронічної втоми має менше білої речовини, а також проблеми з провідністю нейронів у правій півкулі мозку. Крім того, були виявлені аномалії в двох областях, які з’єднували півкулі – ці точки були товщі, ніж належить. При цьому ступінь відхилення співвідносилася з втомою: чим більш виражені аномалії, тим сильніше людина страждає від синдрому.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.