Ймовірно, кожному доводилося помічати, наскільки неприємний сильний шум. Мається на увазі шум з гігієнічної точки зору, коли сукупність звуків не несе для нас ніякої корисної інформації. В даний час вчені довели, що шум – це загальнобіологічний подразник, тобто він впливає не тільки на органи слуху, але і на організм в цілому.
Перш за все, шум позначається на структурах головного мозку, а це викликає несприятливі зміни в різних органах і системах.
Люди, котрі піддаються впливу інтенсивного шуму, частіше страждають від захворювань серця. Також вчені встановили, що втрата слуху у людей працездатного віку найчастіше пов’язана з хронічною дією гучних звуків. Цим людям в два рази частіше загрожує ішемічна хвороба серця.
Раніше, в ході наукових експериментів, було встановлено, що сильний шум, особливо на робочому місці, також сприяє підвищенню тиску і розвитку інших захворювань. Було відмічено, що випробовувані з втратою слуху обох вух у два рази частіше страждали від захворювань серця в порівнянні з тими, у кого був хороший слух. Особливо помітним цей взаємозв’язок ставав у людей у віці старше 50 років.
Щоб уберегти себе від гучного шуму, експерти радять використовувати беруші або спеціальні навушники. Так ви збережете не тільки слух, але і здоров’я в цілому.
Чи відчуваєте ви непокій, біль чи перебої у роботі серця? Це можуть бути сигнали серцево-судинних проблем. Наш досвідчений кардіолог готовий вас проконсультувати та розробити індивідуальний план дій для підтримки здоров’я вашого серця