Колись було дуже поширене таке захворювання, як цинга, а тепер – пародонтоз, запалення ясен. Для боротьби з ним застосовують настій кори з гілочок дуба.
Можна замість кори взяти найтонші гілочки ( останнього року життя дерева), подрібнити їх і приготувати настій.
До полоскань і компресів можна додати ще й меду: 1чайну ложку – на склянку настою. Або краще після полоскання з’їсти чайну ложку меду. Тоді бактерицидна дія дуба ще більше підсилюється.
Полоскання з кори або гілочок дуба, крім того, що є дуже ефективним, є цілком безпечним: не подразнює, не пече, приємне на смак. І якщо захворювання остаточно вилікувано за допомогою дуба, то воно вже не повернеться, адже лікування дубом є настільки ж стійким і надійним, як і саме дерево.
Дубову кору широко використовують і при жіночих захворюваннях. Кора дуба, крім усього згаданого, має здатність зупиняти кровотечі – носові, маткові, шлункові, легеневі та будь-якого іншого походження. Особливо ж вона показана жінкам, у яких є порушення місячних, маткові кровотечі. Тоді потрібно приготувати відповідні ліки.
Цілющими є й жолуді. Із них роблять ліки для жінок у клімактеричний період: жолуді потрібно почистити, подрібнити, краще змолоти на борошно. Вживати у сухому вигляді, на кінчику ножа або чайної ложки, запиваючи теплою водою з медом. Цей засіб нормалізує стан жіночих органів, усуває головний біль та стрибки тиску, внаслідок чого й припиняються приливи.
Наталія Земна