Рідкісна сімейна пара може тривалий час протриматися без сварок і скандалів, нехай навіть невеликих. Для дорослих це звичайний спосіб випустити пар. Але діти кожну таку ситуацію сприймають болісно.
Після безтурботного і веселого проведення часу в родині для дитини скандал може стати як грім серед ясного неба. І навіть якщо діти не беруть участі в сварках безпосередньо, то часто стають розмінною монетою, страждаючи ще більше дорослих.
Діти, які часто стають свідками лайки між мамою і татом, виростають менш стійкими до стресових ситуацій. Мозок дитини реагує на тон голосу, який несе в собі злість, навіть під час сну.
У дослідженні взяли участь 20 дітей. Поки діти спали, їм включали аудіозаписи (тон мовця змінювався від дуже злого до нейтрального і радісного). Виявилося, що діти прекрасно розпізнавали інтонації, незважаючи на те, що спали.
Психологи підкреслюють, що конфлікт є найпоширенішим джерелом стресу. Діти з неблагополучних сімей активніше реагували на дуже агресивний тон, на що вказувала активація зон мозку, пов’язаних зі стресом і регулюванням емоцій.
Експерти вважають, що часті конфлікти в сім’ї піддають дитину сильному стресу і роблять його менш стійким до потрясінь, що, як наслідок, може викликати проблеми в розвитку.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.