Ще пару десятиліть тому заводити дітей жінки прагнули в більш ранньому віці. Більше того, серед дівчат-підлітків вагітність була досить частим явищем. Але з роками намітилася тенденція заводити дітей в більш зрілому віці, особливо в розвинених країнах. Втім, це не означає, що кожна з цих жінок робить свідомий вибір, у багатьох випадках вагітність буває незапланованою.
У наші дні більшість жінок, як і раніше, народжують дітей, будучи в шлюбі, але в 2008 році в США було зареєстровано рекордну кількість позашлюбних дітей – 41%. При цьому, в 1990 році цей показник становив 28%. Близько 14% сучасних жінок народжує після 35 років, і тільки 10% стають мамами до 20 років. У 1990 році на дівчат-тінейджерів доводилося 13% пологів.
Що стосується освіченості мам, то в 2008 році 54% жінок США народжували, маючи вищу освіту, в той час як в 1990 році вища середня освіта була у 41% матерів. Серед сучасних жінок старше 35 років 71% закінчили коледж чи університет.
Експерти кажуть, що зниження кількості породіль-тінейджерів – позитивна тенденція для суспільства.
Сьогоднішня статистика показує, що одна з семи жінок народжують віком старше 35 років. У 1990 році тільки одна з одинадцяти жінок народжувала в такому віці. Дослідники припускають, що це може бути пов’язано з поліпшенням системи охорони здоров’я і новими методами лікування безпліддя. Ще одним фактором «подорослішання» матерів є прагнення спочатку отримати освіту і зробити кар’єру, а заміжжя і народження дітей залишається на більш усвідомлений і стабільний період життя.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.