Сучасні гаджети «крадуть» мовлення у наших дітей

Психологи звернули увагу на те, що сучасні діти відрізняються небагатим словниковим запасом. Причину такого явища вони бачать в повальному захопленні інформаційними технологіями. Ще десятиліття тому фахівці рекомендували батькам забрати дітей від екранів телевізорів. Але сьогодні до них додалися комп’ютери, планшети і смартфони.

Масштабне дослідження

Проведене масштабне дослідження показало, що кожне наступне покоління буде оперувати все меншим запасом слів, ніж попереднє, якщо ситуацію з мобільними пристроями не змінити.

Дійсно, спілкування за допомогою гаджетів не вимагає від дітей і підлітків постійного поповнення словникового запасу. Виключає розвиток мовлення в тій мірі, в якій це було потрібно раніше.

В даному дослідженні фахівці не стали приділяти особливої уваги проблемам формування дитячої психіки під дією сучасних технологій, вважаючи, що цьому питанню присвячено багато робіт. Також сам по собі зрозумілий негативний вплив на організм випромінювання мобільних телефонів і інших пристроїв. Дослідники лише хотіли дізнатися, як страждає мовлення дитини, постійно «зайнятої» віртуальним спілкуванням.

Результати дослідження

Висновок виявився плачевним – з такими темпами розвитку інформаційних технологій вже через кілька поколінь мовлення перестане взагалі існувати в звичному для нас форматі.

Результати даного дослідження повинні взяти до уваги батьки, вихователі та вчителі, відповідальні як за здоров’я, так і за інтелектуальний розвиток дітей.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.