В останні роки дихальні практики стали особливо популярні для релаксації і для відновлення душевної рівноваги. Недавнє дослідження довело, що швидке дихання дає певні переваги, якщо людина знаходиться в небезпечній ситуації.
Вчені виявили, що ритм дихання модулює електричну активність в головному мозку, а це підсилює емоційнувідповідь і функцію пам’яті. Такі поведінкові реакції залежать від вдиху і видиху, а також має значення, дихає людина через рот або через ніс. Так, пам’ять посилюється, якщо люди спостерігають «страшний» образ і при цьому вдихають через ніс (і навпаки).
Виявляється, існує величезна різниця в активності мозку в мигдалині і гіпокампі при вдиху в порівнянні з видихом: це одне з основних відкриттів, які були зроблені в даному дослідженні. При вдиху стимулюються нейрони в нюхової корі, мигдалині і гіпокампі по всій лімбічній системі.
Коли людина знаходиться в стані паніки, ритм дихання стає швидше, і в результаті витрачається пропорційно більше часу на вдихи, ніж в спокійному стані. Супровід страху швидким диханням – вроджена реакція організму, яка покликана надавати позитивний вплив на функції головного мозку, щоб він міг більш продуктивно реагувати на небезпечні подразники в навколишньому середовищі.
Вперше вчені виявили ці відмінності при вивченні мозкової активності у семи пацієнтів з епілепсією, що були кандидатами на операцію на головному мозку. За тиждень до операції їм імплантували в головний мозок електроди з метою виявлення зон, які підлягають інактивації. Випадково дослідники помітили, що записані електричні сигнали, що відображали ступінь активності мозку, корелювали з диханням. Найактивнішими були ділянки, що відповідають за емоції, пам’ять і сприйняття запахів.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.