Медичні фахівці в останні роки виділили нову причину, яка веде до розвитку різних захворювань пацієнтів – боязнь діагностики. Схоже, що скоро термін “scanxiety” стане розповсюдженим у медичному лексиконі.
Згідно з опитуваннями лікарів і оглядам медичної літератури по даній темі, тривожність, пов’язана з діагностикою, негативно відбивається на якості життя хворих. Також може викликати їх прихильність до терапії або, навпаки, відкинути її.
Найбільш поширене явище scanxiety серед онкохворих: вони відчувають обгрунтоване занепокоєння як до, так і після обстеження і оголошення результатів. У пацієнтів на ранній стадії раку, яка успішно лікується і не не має ніяких ознак рецидиву. Основний страх пов’язаний з поверненням пухлини і пов’язаними із цим наслідками. У хворих із тяжкою формою хвороби страх при скануванні пов’язаний з ймовірністю відсутності ефективності лікування або прогресуванням захворювання – адже на будь-якій стадії хвороби результати діагностики можуть провіщати їм вірну смерть.
Однак лікарі б’ють на сполох, стверджуючи, що така підвищена тривожність заважає організму налаштуватися на одужання. Крім того, занепокоєння фахівців викликає і той факт, що scanxiety не проходить з часом, навіть після численних сканувань і підтверджень успішного лікування.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.