Стовбурові клітини перемогли діабет

Відкриття стовбурових клітин відкриває новий етап розвитку медицини. У ході досліджень впливу стовбурових клітин на лікування діабету, було відзначено істотне зниження рівня цукру в крові пацієнтів.

У червні 2014 професор Джей Скайер представив результати дослідження, в якому взяли участь 61 пацієнт, хворі на діабет другого типу. Лікування проводилося мезенхімальних стовбуровими клітинами.

Суть лікування

полягала всього в одному внутрішньовенному введенні різної кількості стовбурових клітин хворим, які хворіли на діабет в середньому вже десять років. Після введення клітин протягом дванадцяти тижнів за учасниками дослідження велися спостереження. В результаті підтвердилася не тільки безпека такого лікування, але й позитивний ефект – суттєве зниження цукру в крові.

Вчений пояснює, що такий високий результат досягнутий завдяки тому, що мезенхімальні стовбурові клітини володіють імуномодулюючими властивостями, адже діабет другого типу якраз і виникає на грунті порушень роботи імунної системи людини.

Джерелом отримання мезенхімальних стовбурових клітин є жирова тканина, кістковий мозок дорослої людини і пуповина новонародженого. Тому остання з них показала себе як найбільш ефективна.

Це пояснюється тим, що клітини з пуповини більш молоді і активні, що не пізнали негативного впливу життєдіяльності людини і навколишнього середовища.

Нагадаємо, що в Україні тепер батьки мають можливість ще на етапі вагітності звертатися в банк пуповинної крові з метою організації збору та збереження пуповинної крові і пуповини, щоб у разі захворювання дитини можна було скористатися для відновлення здоров’я.