Ставлення до спорту передається у спадок

Ви помічали, що деякі люди з задоволенням приділяють час спорту: роблять зарядку, здійснюють пробіжки, беруть участь у командних іграх? Але є й ті, хто спорту воліє будь-яке інше заняття. Чому так відбувається? Фахівці встановили, що вся справа в генах, хоча і вплив оточення не варто недооцінювати.

Часто буває, що спортивні від природи люди ведуть не дуже активний спосіб життя під впливом друзів і обставин. Учені з Великобританії провели дослідження, в якому взяли участь 100 пар близнюків з ідентичним і неідентичною генотипом, розцінюючи їх на предмет фізичної активності. Вчені поставили перед собою завдання визначити, наскільки поведінка людей піддається впливу генів і навколишнього середовища.

Результати дослідження

Результат показав, що в 73% випадків спосіб життя близнюків був визначений впливом оточення. Близнята з різним генотипом були однаково фізично активні, якщо жили в однакових умовах. У той же час непосидючість і рухливість дітей були, як правило, обумовлені генетичною схильністю.

Часто діти успадковують різні гени від батьків, що робить їх більш спортивними від природи. Але те, наскільки активні вони будуть в житті, в основному обумовлено середовищем їх проживання.

Ці результати і дають підставу більше уваги приділяти фізичному розвитку дітей і в сім’ї, і в навчальних закладах. Малорухливий спосіб життя провокує розвиток небезпечних захворювань.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.