Способи позбавлення від неприємного запаху з рота

Запах з рота доставляє масу неприємних моментів у житті. Однак є ефективні способи освіжити дихання.

Якщо з’явився неприємний запах з рота, це означає, що ви не дотримуєтеся правил гігієни, в першу чергу. Проте є винятки — захворювання шлунково-кишкового тракту, але тут з’являються окрім неприємного запаху і інші симптоми — відрижка, нудота, бурчання в животі. У такій ситуації необхідна консультація лікаря-гастроентеролога. Неприємний запах може з’явитися і при хронічному тонзиліті або риніті, але такі стани супроводжуються характерною нежиттю або болями в горлі.

Поява неприємного запаху при захворюваннях зубів або порожнини рота — закономірне явище.

Але якщо зуби і ротова порожнина в задовільному стані, що викликає неприємний запах?

Як правило, неприємний запах викликають бактерії, що мешкають в порожнині рота, а саме відходи життєдіяльності бактерій, продукти переробки залишків їжі, що представляють сірчисті сполуки, які і виділяють неприємний запах. Неприємний запах виходить і від інших продуктів життєдіяльності бактерій – індол, скатол, кадаверин і путресцин. Якщо підвищується їх концентрація, то з’являється неприємний запах, який свідчить про неблагополуччя в ротовій порожнині.

Як позбутися неприємного запаху з рота?

1. Починати і закінчувати день з основної процедури — чищення зубів. А робити це потрібно не менше двох хвилин за допомогою електричної щітки.

2. Дуже важливо користуватися зубною ниткою і щіткою для чищення язика.

3. Менше базікайте. У тих, хто багато говорить, сухо в роті, а сухість сприяє поширенню неприємного запаху. Слина ж здатна позбавити від зайвих бактерій, оскільки володіє певним антибактеріальним складом.

4. Якщо немає можливості почистити зуби, користуйтеся жуйкою. До її складу входить ксилитол, який перешкоджає розвитку карієсу. Крім того, сучасні жуйки володіють великою різноманітністю запахів і ароматів. Тільки пам’ятайте – жуйка корисна лише протягом 5–7 хвилин.

5. Запам’ятайте, що деякі продукти провокують появу неприємного запаху, а саме — м’ясо, червоне вино, часник і кава. Зворотним ефектом освіження дихання володіють яблуко і морква.

6. Зубну щітку потрібно купувати у спеціалізованих місцях, вона повинна бути середньої жорсткості.

7. Правильно чистіть зуби — зверху вниз. Це допоможе позбутися від нальоту і не зашкодить зубній емалі.

8. Кожного разу після прийому їжі полощіть рот, краще із застосуванням спеціальних засобів.

9. Народна медицина для позбавлення від неприємного запаху з рота пропонує використовувати трав’яні настої – ромашковий, м’ятний, з кори магнолії, з полину.

10. Хоча б раз на півроку відвідуйте стоматолога, щоб вчасно помітити захворювання зубів і ротової порожнини, що почалося.