Недавнє дослідження вчених показало, що заняття спортом роблять нас не тільки фізично здоровішими, але й розумнішими. Виявляється, постійні навантаження прискорюють процес навчання і покращують приплив крові до мозку.
Фахівці Пітсбургського Медичного Університету провели експерименти на приматах і виявили, що інтенсивні фізичні вправи допомагали мавпам краще виконувати тести, що несуть пізнавальну функцію. Крім того, обсяг крові в мозку у таких рухливих тварин був значно більшим, ніж у їхніх малорухомих родичів. Вчені стверджують, що активність віщує фізично активним людям таку ж користь.
Експеримент полягав в тому, що дорослих самок мавп тренували в бігу згідно з нормативами, передбачених для людей, протягом години щодня. Це тривало 5 днів на тиждень протягом п’яти місяців. Друга група мавп була малорухомою. Половина бігунів три місяці вели звичайний спосіб життя без фізкультури після періоду інтенсивних навантажень. Мавпи, учасники дослідження, були середнього віку (10-12 років) і більш похилого (15-17 років).
На п’ятому тижні тренувань було введено стандартне тестування розумової діяльності, яке виконувалося п’ять днів на тиждень, 24 тижні поспіль. Перше завдання мавп полягало в тому, щоб підняти кришку невеликого лотка, за що вони отримували винагороду у вигляді їжі, яка там лежала.
В результаті експерименту виявилося, що мавпи, які вели рухливий спосіб життя, навчилися швидше піднімати кришку, ніж ті тварини, які були малорухливі. Хоча й останні намагалися виконати завдання, але це давалося їм нелегко, з допущенням безлічі помилок.
Далі мавп всіх груп стали однаково практикувати у виконанні цього завдання, і згодом вони всі стали справлятися з ним. Це говорить про те, що все-таки розумові вправи переважно більше впливають на пізнавальні функції.
Вивчивши зразки тканини мозкової кори, які відповідають за рухову функцію, вчені виявили, що зрілі мавпи, які інтенсивно бігали, володіють більшим обсягом судин, ніж бігуни середнього віку. Крім того, було відмічено, що частина мавп, переведених на малорухливий спосіб життя, після п’ятимісячних тренувань відбувалися зміни кров’яного потоку і вони поверталися в первинний стан.
Дане дослідження підтверджує той факт, що фізична активність, фізична праця корисна для людини з багатьох причин.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.