Істерика! Мабуть, кожний з нас хоча б раз у житті ставав свідком істеричного нападу, а можливо, і сам пережив його. Буває, що істерика є наслідком сильних життєвих переживань, або зявляється від неможливості змінити ситуацію, що склалася. Існують люди, в яких істерика — це звичний прояв характеру. Це так званий істеричний тип особистості.
Часто людина довгий час може залишатися спокійною, але одного разу відбувається вибух емоцій і настає істерика. Після такого сплеску хворий часто відчуває себе розгубленим, а іноді і не пам’ятає, що ж сталося.
Коли відчувається наближення істерики, не варто її пригнічувати, навпаки, спеціалісти радять пройти ситуацію наскрізь, не заганяти емоції всередину, з часом вони тільки накопичаться і все одно вирвуться цілою бурею агресії. Краще намагатися заспокоїти людину та вкласти її спати.
На допомогу хворим на істерію приходить і народна медицина, яка пропонує багато ефективних рецептів. Ось деякі з них.
Відвар з листя м’яти перцевої. Візьміть 1 ст. ложку листя, залийте склянкою окропу, та проваривши 10 хв., процідіть. Приймати по півсклянки зранку та на ніч.
Відвар з трави меліси лікарняної. 1 ст. ложку трави заливаємо склянкою окропу та настоюємо 10–15 хв. Мелісу можна додавати в чай і приймати довгий час, тому що вона не має протипоказань.
Настойка коренів валеріани лікарняної. 1 ст. ложка подрібнених коренів заливається 1 склянкою окропу і у термосі та залишається на ніч. Приймається по 1 ст. ложці 3–4 рази на день. При надмірній збудливості випити 3 рази підряд по1/3 склянки. Але приймати валеріану можна не більше 2-х місяців, оскільки це може негативно відбитися на загальному стані організму.