В якому положенні ви звикли спати? Чи впливає поза під час сну на здоров’я? Виявляється є цілі методики правильного положення тіла під час сну. Так, буддійські монахи впевнені, що спати потрібно виключно на лівому боці. Тибетські цілителі запевняють, що так ми подовжимо собі життя. Пояснюється це тим, що вдень переважає енергія Сонця, якій відповідає правий бік людського тіла. Вночі вступає у права енергія Місяця, якою керує лівий бік. Тибетські монахи впевнені, що продовжити життя можна балансуванням між сонцем та Місяцем. Саме тому вночі потрібно давати відпочивати правій, сонячній, половині.
Нещодавно популярною була теорія про те, що сон на лівому боці може зашкодити серцю. Дослідження показали, що навпаки, сон на правому боці дає додаткові навантаження на серце, оскільки воно знаходиться у підвішаному стані. У Франції педіатри радять батькам привчати малюків спати на правому боці, підклавши долоньки під щоку. Психологи пояснюють це тим, що таке положення рук заспокоює. Можливо, саме з цієї причини під час молитви ми складаємо долоні. Американські лікарі рекомендують для сну позу немовляти, тобто спати на животі з підібраними ногами. Але таке положення корисно лише в тому випадку, якщо перед самим сном ви не надумали повечеряти. У протилежному випадку жовч, яка приймає участь у перетравленні їжі, затече у підшлункову залозу і забезпечить вам гастрит або язву шлунку.
Ще одне питання, яке хвилює значну частину людства — в який бік світу вкладатися головою? Доведено, якщо за день людина сильно втомилася, то краще спати головою на схід, а якщо ввечері відчула сильне емоційне збудження, то обрати потрібно положення головою на північ.
Тепер дехто перегляне свої звички засинати в тому чи іншому положенні. Можливо, хтось навіть візьметься за перестановку меблів, аби зберегти здоров’я та подовжити життя.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.