Багато сучасних батьків вважають, що їх обов’язки по відношенню до дітей обмежуються «нагодувати», «одягнути», «оздоровити». Але люблячі батьки завжди пам’ятають про емоційні потреби дитини, для нормального розвитку та виховання якої необхідне спілкування.
Після того, як соціологи провели детальне вивчення рівня добробуту у Великобританії, став очевидний факт щасливого дитинства в тому випадку, якщо у дітей склалися довірчі відносини з батьками. А от діти, яким доводилося часто сперечатися з батьком чи матір’ю, відзначали набагато меншу задоволеність життям.
Діти молодше 15 років відзначили, що відчувають себе щасливими, якщо мають можливість спілкуватися зі своїми батьками на різні життєві теми. Дослідження показало, що такі розмови «для повного щастя» підлітків повинні відбуватися більше двох разів на тиждень.
Отже, якщо бажаєте бачити своє чадо щасливим, розмовляйте з ним якомога частіше на різні теми. Важливо розмовляти з ним, як з дорослим, тоді він буде відчувати себе дорослим і відповідальним. Головне – просто розмовляти, а не «повчати» щодо обраних тем. Постарайтеся поважати будь-яку точку зору дитини. Якщо ж ви почнете тиснути на неї, в кращому випадку вона замкнеться, в гіршому – почне брехати.
І якщо у вас інша оцінка висловленої підлітком думки, все одно не тисніть і не вимагайте від нього, так ви зробите тільки гірше. Але свою думку все одно треба висловити в якій-небудь м’якій формі.
Розкажіть дитині про свої переживання в цьому віці, приводьте приклади з життя, дайте їй всіляко зрозуміти, що ви її підтримуєте в будь-якій ситуації. Якщо дитина чимось ділиться з вами, будьте уважні, не відволікайтеся, слухайте її, кинувши всі справи. І якщо ви будете слухати, будьте впевнені, дитина завжди буде чути вас!
Почавши такі розмови з вашою дитиною, ви здивуєтеся, наскільки вона товариська і цікава людина! Адже їй так потрібне таке ваше визнання!