Зростаючий дитячий організм вимагає набагато більше сну, ніж організм дорослої людини. До недавнього часу було не так вже багато відомо про зв’язок сну і розвитку дитини першого року життя. Проте вчені встановили, що сон дитини відіграє важливу роль у розвитку декларативної пам’яті, що відповідає за запам’ятовування фактів, подій і набутих знань.
У ході дослідження вчені вирішили з’ясувати, чи впливає сон дитини на запам’ятовування засвоєних навичок. В експерименті взяли участь діти від 6 до 12 місяців. Малюкам показали, як потрібно знімати рукавицю з ляльки-маріонетки. Потім дітям потрібно було відтворити дану дію через 4 і 24 години.
Немовлят розділили на дві групи. Перша група перед виконанням завдання не спала, друга спала протягом 30 хвилин до відтворення дії. У результаті виявилося, що інформацію запам’ятали тільки ті діти, яким дали перед виконанням завдання виспатися.
Кращими були результати цих дітей і після 24 годин, після демонстрації дії дорослими.
Психологи кажуть, результати даного дослідження представляють цінність як для батьків, так і для педагогів, так як вони показують, що оптимальним часом для запам’ятовування інформації є період перед сном.
Також вчені встановили, що сон тривалістю менше 30 хвилин є недостатнім для виконання і повторення немовлятами завдання.
Все вище сказане ще раз підтверджує той факт, що сон має величезне значення в розвитку інтелектуального боку вашого малюка. Налагодивши оптимальний режим сну, ви допоможете дитині глибше пізнати навколишній світ.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.