Соціальний статус людини визначають лише два гена?

Протягом всієї еволюції людини існувала соціальна ієрархія, яку формували різні гормональні профілі. Головну роль в цьому «розподілі» вчені відвели тестостерону і кортизолу.

Дослідження вчених

Високий рівень тестостерону давно асоціюється вченими з певною стратегією соціальної поведінки, достатньо агресивною і з високим конкурнтним статусом. Одночасно нижчий рівень тестостерону, на думку вчених, сприяє більш кооперативній, доброзичливій поведінки.

Нещодавно вчені змогли підтвердити і деталізувати ці спостереження. У серії експериментів з’ясувалося, що люди з високим рівнем тестостерону більш схильні завдавати шкоди іншим, щоб досягти бажаного результату. Також відмічено, що люди з низьким рівнем тестостерону схильні відчувати більше співчуття до інших, а також більше зацікавлені у співпраці з ними.

Несподіванкою для дослідників стало те, що самооцінка добровольців мала пряму кореляцію з рівнем тестостерону – але тільки серед учасників з низьким вмістом кортизолу. Такий взаємозв’язок кортизолу і тестостерону узгоджується зі зростаючою базою доказів «подвійних гормональних ефектів», в яких вплив тестостерону злегка нівелюється зниженням рівня кортизолу, але блокується високим рівнем кортизолу.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.