Соціальні хвороби нирок

Відомо, що нирки відіграють важливу роль в організмі людини. Зрештою, кожен кожний орган людини – неповторний, наділений специфічними функціями, а значить – незамінний. Часто ми забуваємо, що усі наші органи – взаємопов’язані, а значить  збій у одному з них призводить до порушення роботи системи , виведення з рівноваги всього організму.

На жаль, ми з вами живемо в час соціальної апатії суспільства, коли люди, нарікаючи на стан екології, владу, сусідів та ще багато яких причин відшукують, але забувають, що на варті свого здоров’я має стояти насамперед його “власник”.

Нехтуючи елементарними правилами життя, збереження здоров’я, набагато хто набуває тих болячок, яких можна було б уникнути. А далі – страждають діти, онуки, рідні. Таким чином ми цементуємо ту систему, на яку ж самі нарікаємо. Хто найбільше страждає через захворювання нирок?

Хвороби нирок

Хвороби нирок трапляються у людей різних вікових груп, але зазвичай – у людей працездатного віку. Тобто у дорослих, зрілих членів суспільства. І те явище, що декому легше “кивнути” на несприятливі умови життя, ніж почати їх змінювати, – ми маємо усіляко обговорювати і намагатись виправляти. Засуджувати ж, мабуть, не маємоморального права, бо кожен сам відповідає за своє здоров’я у тих межах, якими огородили його Бог, суспільство, держава.

Відомо, що небезпеказахворювання нирок може виникнути внаслідок тривалого неконтрольованого вживання медикаментів – звик дехтоковтати жменнями знеболювальні, а нежить заліковуємо потужними антибіотиками. То, виходить, що всі нібито гуртом виступають за збереження природи, натомість підтримують хімічну промисловість, яка забруднює наш світ не менш небезпечними відходами, ніж ті антибіотики – наш організм і нирки зокрема.

Інші вороги нирок

Інші вороги нирок – алкоголь та куріння. будь-яка родина, у якій оселилися ці “злодії”, страждає. Здається, про шкідливість пасивного куріння та соціальну шкоду алкоголізму говорять давно, і навіть більшість визнають це. Але чи така вже рідкість – озернімося довкола – коли мама чи тато курить в оточенні дітей, а цигарки і спиртні напої рекламуються з усіх-усюд. У відповідь – майже ніякого соціального протесту.

Останнім часом спостерігається зростання захворюваності та інфекції сечової системи, що пов’язано, зокрема, і з банальним переохолодженням. Часто до переохолоджень призводить мода, яка передбачає легкість в одязі, особливо серед дівчаток і молодих жінок.

Часто хворі лікуються самостійно, приймають хімічні ліки, надивившись красивої реклами. Тож поспішає людина до найпершої аптеки і купує “диво-пігулки”. А коли через декілька днів неприємні відчуття зникають, людина вважає себе здоровою і припиняє лікування. Таке “одужання” небезпечне поверненням хвороби, яку надалі лікувати вже складніше, а перехід гострого процесу в хронічний може призвести до ускладнень. Насамперед слід закарбувати, що хвороби нирок і сечової системи не можна лікувати за посередництва реклами. без сумніву, цю справу слід довірити лікарю.

Пам’ятайте, що захворювання нирок може мати прихований перебіг і виявитися, коли функції нирок не порушені. Тобто на стадії ниркової недостатності.

Остерігайтеся фізичних перевантажень, переохолодження, а також високих температур. Дотримуйтесь режиму праці та відпочинку.