У пошуках шляхів уникнення старечого недоумства вчені прийшли до висновку, що здоровий глузд і пам’ять допомагають зберігати соціальна активність і стійкість до стресів.
Вчені провели дослідження за участю 506 здорових літніх людей, у 144 з яких за шестирічний період дослідження розвинулося недоумство. Дослідники проаналізували спосіб життя учасників, їх психічне і фізичне здоров’я, особистісні риси. Виявилося, що люди зі спокійним, врівноваженим характером і активним соціальним життям на 50% захищені від недоумства. А ось мозок емоційно нестійких і дратівливих людей швидше втрачав пізнавальні навички. Лікарі стверджують, що товариські і оптимістичні екстраверти з найменшою вірогідністю страждатимуть від недоумства в літньому віці.
Інша група вчених визначила, що різноманітність соціальних зв’язків, наявність друзів і часте спілкування з ними, регулярна участь в різних організаційних і розважальних заходах, психо-емоційна стійкість до негативних подій життя позитивно позначалися на роботі мозку і краще запобігали інтелектуальним розладам. Фахівці заявляють, що хронічне занепокоєння, нервозність і відсутність будь-якої соціальної діяльності в житті негативно позначаються на частини головного мозку – гіпокампі, відповідальному за пам’ять, просторову орієнтацію і формування емоцій.
Виходить, що недоумства можна уникнути, якщо це не генетичний фактор, всього лише змінивши і контролюючи спосіб життя.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.