Багато батьків вважають, що маленькі діти і собака в будинку несумісні. Собача шерсть і мікроби, принесені собакою з вулиці, на думку дорослих, здатні спровокувати у малюків алергічні реакції аж до розвитку астми. Але американські вчені в ході досліджень прийшли до протилежної думки.
У ході експериментів вченим вдалося з’ясувати, що пил з будинків, де живуть собаки, видозмінюється. Популяція мікроорганізмів, що живуть в травному каналі змінюється, також вона знижує імунну реакцію на найбільш поширені алергени.
Експерти провели дослідження на мишах і встановили причину, по якій діти менше страждають від астми і алергій, якщо в будинку живе собака. Вчені вводили тваринам білкові антигени і стежили за реакцією в легенях. Виявилося, що миші, що живуть в одному приміщенні з собакою, почали виробляти в кишечнику корисні бактерії, що забезпечують захист дихальних шляхів, на відміну від тієї групи гризунів, які були незнайомі з собакою.
Більше того, експертам вдалося ідентифікувати певний вид бактерії стравоходу – Lactobacillus johnsonii. Наявність цих бактерій дуже важлива в контексті захисту повітряних шляхів від алергенів і вірусів, що провокують розвиток респіраторних інфекцій.
Вчені стверджують у зв’язку зі своїм відкриттям, що алергічні та інфекційні захворювання пов’язані не тільки з дихальною системою, але і з шлунково-кишковим трактом і загальним імунітетом. І хоч дослідження були проведені на мишах, але вчені впевнені, що діти, які контактують з собаками з народження, менше страждають від алергій і астми.
У більш ранніх дослідження на аналогічну тему вчені виявили, що пил в будинках, де живуть собаки, має численне видове різноманіття бактерій, особливо тих, що живуть в шлунково-кишковому тракті.
У випадку, якщо ваша дитина має схильність до астми, важливо вчасно звертатися до фахівців для компетентної підтримки та управління цим захворюванням. Наш Центр Сімейної Медицини готовий надати вам високоякісну медичну допомогу.