Якщо сльозами горю не допоможеш, сміх може виявитися не лише ліком для душі, але й важливим інструментом для подолання фізичних страждань.
До цього часу вчені не володіли вичерпною інформацією про те, яким чином сміх порівнюється зі стражданням та болем. Однак фахівці з Оксфорда вирішили розвірити це питання експериментальним шляхом.
Фахівці стверджують, що благотворний вплив сміху на біль пов’язаний з активацією ендорфінів – гормонів, що приглушають як душевні, так і фізичні страждання.
Експеримент включав визначення болевого порогу у випробовуваних перед і після перегляду смішного кіно, порівняно з контрольною групою. Декілька десятків учасників у віці від 16 до 62 років піддавались болевим відчуттям двома способами: стисканням руки тонометричним манжетом і застосуванням замороженого пластикового шланга при -18 градусах до тіла. Після цього учасників поділили на дві групи: одній показали 15-хвилинний комедійний ролик, іншій – 15 хвилин нудного матеріалу. Виявилося, що ті, хто сміявся до розриву живота, відчували на 10% менше болю після сеансу, ніж ті, хто мав нудьгувати.
Ще у 2007 році фахівці визначили, що веселі відео допомагають дітям переносити біль, роблячи їх корисними під час медичних процедур.
Дослідження також показало, що сміх сприяє нормалізації кров’яного тиску, схоже на відмову від пересоленої їжі, та розширює судини.
Відкриття фахівців з Оксфорда вказує на те, що сміх є природним засобом для подолання фізичних та емоційних страждань. Це відкриття відкриває нові можливості для використання сміху у практиці лікування та поліпшення загального самопочуття.
У Центрі Сімейної Медицини Ви можете пройти всі необхідні аналізи, а також проконсультуватися з нашими фахівцями які нададуть кваліфіковану допомогу.