Смертельна загроза від кішок і собак

Вчені, які стоять на сторожі людського здоров’я, побоюються, що незабаром людство може постраждати від нових смертельних захворювань, які прийдуть від наших улюбленців — собак і кішок.

Вченим став відомий новий вірус, який дуже скоро може вразити людство, а розповсюдником його стануть саме домашні вихованці.

Сьогодні майже в кожному будинку, в кожній сім’ї можна побачити братів наших менших — котів, собак, кроликів, папуг, хом’яків та ін.. Ми до такої міри прив’язуємося до них, що вони в буквальному сенсі стають членами наших сімей: ми дозволяємо їм спати з нами в одному ліжку, в поривах ніжних почуттів не рідко можемо і чмокнути улюблену тваринку в саму пику чи дзьоб…

Але не варто забувати, що ще не всі хвороби, переносниками яких можуть бути домашні тварини, вивчені наукою.

Так, загрозу для людського життя може представляти собачий сказ. Щорічно від цієї страшної хвороби в країнах Африки та Азії гине близько 55 тис. людей. Вчені закликають обережно спілкуватися з тваринами при всій нашій любові до них. А для контролю такого роду хвороб необхідно застосовувати спеціальні ліки і вакцини.

Але саме коші і собаки можуть стати невичерпним величезним потенційним джерелом хвороб нового покоління, які можуть стати фатальними для людини. Майкл Дей, професор ветеринарної патології з Університету Брістоля, автор багатьох досліджень, відзначає, що кількість домашніх тварин в наші дні весь час зростає і вже зараз досягла колосальних розмірів. За деякими даними 31% британців на сьогодні є власниками 8–10 млн. собак, а 37% американців є господарями 72 млн. собак.

«Людяне» ставлення до тварин вітається багатьма організаціями із захисту природи, агітація більш тісного контакту між людиною і тваринним світом набуває все більш масштабні розміри. І все це чудово, поки справа не стосується нашого здоров’я і нашого життя.

«Користь від володіння домашнім вихованцем велика, особливо для людського благополуччя і розвитку, проте як тільки тварини перебралися з дворів і сараїв у квартири і проникли в наші спальні, ризик зараження і розповсюдження небезпечних захворювань сильно підвищився», — сказали вчені.

Дослідники у зв’язку з цим б’ють тривогу і постійно закликають стежити за станом своїх вихованців, вчасно і регулярно прищеплювати їх, відвідувати ветеринарні лікарні для своєчасного обстеження тварин. Вчені говорять, що міжнародні організації з охорони здоров’я, як правило, контролюють хвороби, які поширює домашня худоба, але упускають віруси та хвороби, які ми можемо дістати в «подарунок» від домашніх вихованців. Так, ВООЗ контролює вірус грипу за допомогою 111 центрів у 83 країнах. Однак подібних програм з контролю захворювань, що передаються від котів і собак людині, ще не створено.