Вчені, які стоять на сторожі людського здоров’я, побоюються, що незабаром людство може постраждати від нових смертельних захворювань, які прийдуть від наших улюбленців — собак і кішок.
Сьогодні майже в кожному будинку, в кожній сім’ї можна побачити братів наших менших — котів, собак, кроликів, папуг, хом’яків та ін.. Ми до такої міри прив’язуємося до них, що вони в буквальному сенсі стають членами наших сімей: ми дозволяємо їм спати з нами в одному ліжку, в поривах ніжних почуттів не рідко можемо і чмокнути улюблену тваринку в саму пику чи дзьоб…
Так, загрозу для людського життя може представляти собачий сказ. Щорічно від цієї страшної хвороби в країнах Африки та Азії гине близько 55 тис. людей. Вчені закликають обережно спілкуватися з тваринами при всій нашій любові до них. А для контролю такого роду хвороб необхідно застосовувати спеціальні ліки і вакцини.
Але саме коші і собаки можуть стати невичерпним величезним потенційним джерелом хвороб нового покоління, які можуть стати фатальними для людини. Майкл Дей, професор ветеринарної патології з Університету Брістоля, автор багатьох досліджень, відзначає, що кількість домашніх тварин в наші дні весь час зростає і вже зараз досягла колосальних розмірів. За деякими даними 31% британців на сьогодні є власниками 8–10 млн. собак, а 37% американців є господарями 72 млн. собак.
«Людяне» ставлення до тварин вітається багатьма організаціями із захисту природи, агітація більш тісного контакту між людиною і тваринним світом набуває все більш масштабні розміри. І все це чудово, поки справа не стосується нашого здоров’я і нашого життя.
«Користь від володіння домашнім вихованцем велика, особливо для людського благополуччя і розвитку, проте як тільки тварини перебралися з дворів і сараїв у квартири і проникли в наші спальні, ризик зараження і розповсюдження небезпечних захворювань сильно підвищився», — сказали вчені.
Дослідники у зв’язку з цим б’ють тривогу і постійно закликають стежити за станом своїх вихованців, вчасно і регулярно прищеплювати їх, відвідувати ветеринарні лікарні для своєчасного обстеження тварин. Вчені говорять, що міжнародні організації з охорони здоров’я, як правило, контролюють хвороби, які поширює домашня худоба, але упускають віруси та хвороби, які ми можемо дістати в «подарунок» від домашніх вихованців. Так, ВООЗ контролює вірус грипу за допомогою 111 центрів у 83 країнах. Однак подібних програм з контролю захворювань, що передаються від котів і собак людині, ще не створено.