«Сливове» оздоровлення

Настає щедра осіння пора. Є можливість поласувати різними овочами та фруктами, серед яких особливе місце займають сливи.

Цілющі властивості

Солодка і ароматна слива відома багатьом своїми цілющими властивостями. Користь сливи обумовлена ​​наявністю багатого вітамінного й мінерального комплексу, необхідного для нормальної життєдіяльності організму людини.

У цих солодких плодах міститься вітамін А, група вітамінів В, С, Е, Р і РР, а також залізо, магній, калій і кальцій, марганець, мідь, фосфор, йод і хром. При цьому наявність в сливах фосфору набагато більше, ніж в яблуках і грушах.

Калорійність сливи становить 43 ккал на 100 г.

Залежно від сорту сливи і кліматичних умов вирощування, вміст цукру в ній коливається в межах 9-17% у вигляді фруктози, сахарози і глюкози. Також плоди сливи містять такі органічні кислоти, як лимонну, яблучну, саліцилову і щавлеву. Крім того, є дубильні, пектинові і азотисті речовини.

Народна медицина

Народна медицина давно помітила корисні властивості сливи. Відомо, що слива, як і чорнослив, добре очищають шлунок і кишечник, надає м’яку проносну дію, тому рекомендована при запорах. Слива застосовується при хворобах обміну речовин і ревматизмі, ефективна в зміцненні печінки і хвороб, викликаних надлишком жовчі.

Властивості сливи сприяють природному кровотворенню і виведенню надлишків холестерину з організму. Велика користь сливи і в зміцненні кровоносних і коронарних судин, лікуванні гіпертонії і захворювань нирок. Вміщені в сливі кумарини сприяють попередженню утворення тромбозів.

Слива корисна як в свіжому, так і в сушеному вигляді. Важливо, щоб плоди сливи були стиглими. Якщо смак кислий, це явна ознака, що слива ще не дозріла, а тому і корисні якості в ній ще остаточно не сформувалися.

У раціон харчування корисно включати сливові соки з м’якоттю і компоти. І хоч в переробленому вигляді зберігаються не всі вітаміни і мікроелементи, але речовини Р-вітамінної властивості, ефективно знижуючі кров’яний тиск, залишаються в незмінному вигляді. Відомо також, що слива відрізняється жарознижувальною і сечогінною дією, завдяки чому з організму виводиться надлишок солі і води.

Як ранозагоювальний засіб для зовнішнього застосування роблять примочки з відвару висушеного або свіжого листя сливи.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.