Скроневий артеріїт
– це запальне захворювання, яке може призвести до повної втрати зору, якщо не почати лікувати вчасно його.
Скроневий артеріїт
або ще іншими словами називають гігантоклітинний артеріїт – це запальне хронічне захворювання, при якому уражаються великі (хребетні, очні, скроневі) та середні артерії. Також бувають рідкісні випадки, коли хвороба поражає артерії шиї, верхньої частини тулуба та рук. Характерною особливістю захворювання є пульсуючий різкий головний біль в ділянці скроні. Захворювання може призвести до важких ускладнень, таких як сліпота. Також може розвинутися інсульт, тому що при даній хворобі відбувається запалення артерій вестибулярної зони.
Люди у віці від 60 до 80 років найчастіше хворіють скроневим. Захворювання вражає однаковою частотою жінок та чоловіків. Проте існують дані, які говорять про те, що частіше хворіють жінки, ніж чоловіки. Характеризується скроневий артеріїт гострим головним болем та сильною лихоманкою. Також при пальпації посилюється болючість артерії, потовщується уражена скронева. Може виникнути і почервоніння в ділянці патологічної зміни.
Також хворі скаржаться і на наступні симптоми:
Хворому призначається в першу чергу аналіз крові. Лікарю потрібна інформація про С-реактивний білок та про ШОЄ (швидкість осідання еритроцитів). Високий рівень швидкості осідання еритроцитів (ШОЄ) говорить про те, що в організмі хворого наявний запальний процес.
Також для встановлення точного діагнозу проводиться біопсія. Беруть невелику ділянку скроневої артерії та проводять дослідження.
Хворому призначаються сильні протизапальні засоби – глюкокортикоїди. З великих доз починається лікування. А з поліпшенням стану зменшують дозування препаратів. Лікування даного захворювання є тривалим. Також призначається симптоматичне лікування.