Зі шкільної лави ми знаємо, що людське тіло на 75% складається з води. Сьогодні в медичних виданнях можна багато разів зустріти рекомендацію про те, що потрібно пити якомога більше води. Але яка рекомендована норма на добу – відповідь на це питання дуже спірна.
З екранів телебачення, зі сторінок модних журналів і блогів багато зірок діляться секретом своєї нев’янучої краси, при цьому ключовим моментом часто називається рясне пиття, аж до 3-3,5 л на день. У той же час більшість медиків не погоджуються з ними.
Вода є універсальним розчинником, а тому стимулює засвоєння організмом поживних речовин, мінералів і вітамінів. Вода забезпечує наш організм необхідною кількість кальцію, заліза, міді, фтору, магнію і іншими мікроелементами.
Завдяки воді здійснюється міжклітинний обмін речовин і ряд інших важливих біохімічних процесів. За допомогою води через нирки, шкіру і кишечник виводяться токсичні речовини.
Водний обмін сприяє тому, що температура нашого тіла завжди стабільна. При порушенні водного обміну рідина починає накопичуватися в міжклітинному просторі, а клітини зневоднюються. Наслідком цього є зашлакованість організму, яка виражається у швидкій стомлюваності, слабкості, набряках, зайвій вазі.
Щоб визначити норму води для свого організму, необхідно враховувати вік і загальний стан організму. У м’язах міститься більше води, ніж в жирових тканинах, а у жінок, особливо з віком відсоток жирової тканини більше, ніж у чоловіків, тому чоловікам води потрібно більше.
За усередненими даними дорослій людині потрібно близько 40 мл води на добу на кілограм ваги.
Також слід пам’ятати, що основна кількість води в наш організм надходить з напоями та їжею, близько 1,5-1,7 л на добу. З урахуванням цього виходить, що дорослій людині в день слід випивати 1-1,5 л води.
Але потреба в рідині дуже індивідуальна, а тому рішення пити більше води або менше повинно бути персональним.
Більше пити потрібно при знаходженні в жаркому кліматі, при збільшенні фізичних навантажень, при деяких захворюваннях.
Фахівці радять завжди прислухатися до свого організму і ні в якому разі не силувати його. Головне в підборі вашої норми води – відчуття внутрішнього комфорту.