Значення сну для здоров’я людини величезне. Щоб наш організм нормально функціонував, йому необхідно давати достатній час для відпочинку. Вчені в цій області проводять постійні дослідження, вивчаючи вплив сну на системи та органи організму.
Нещодавно було встановлено, що кожні п’ять годин неспання можна співвіднести з ефектом одного алкогольного напою, з точки зору того, як працює мозок. Спостереження показали, що якщо людина перебуває в стані неспання вже 20 годин, то він не може повноцінно функціонувати, як і людина, яка перевищила допустиму дозу алкоголю, при якій можна сідати за кермо.
Це означає, що водіння автомобіля після безсонної ночі категорично заборонено. Справа в тому, що через брак сну в організмі підвищується концентрація стресового гормону кортизолу. У цьому випадку злегка знижується температура тіла, а імунітет перестає працювати в повну силу. Мозок же в таких умовах працює так само як при алкогольному сп’янінні.
Що стосується виконання завдання на зорово-моторну координацію, кожна година неспання відповідає додаткової концентрації спиртного в крові — 0,004 %. Тобто людина, що спала менше п’яти годин, має порушену координацію.
Дана проблема найчастіше стосується молодих людей, так як вони погано переживають брак сну. Крім того, статистика говорить, що серед цієї вікової групи нерідкі випадки розладу сну. На жаль, кількість людей з даним типом проблем постійно збільшується.
Однак не тільки недолік, але і надлишок сну небезпечний. За словами Равіндра Гупта з Колумбійського азіатського госпіталю, людина спить занадто довго, якщо відчувала прилив сонливості і втоми вдень. Бувають ситуації, що людина довго спить вночі, але вдень відчуває сонливість на роботі або навіть за кермом. До подібних симптомів відносяться і скачки настрою, підвищена подразливість, неможливість концентруватися. Часто такі проблеми зустрічаються у людей з ожирінням або з обструктивним апное сну.
Фахівці стверджують, що занадто тривалий сон загрожує набором ваги, як і нестача сну, гіпертонією, зростанням ризиків нещасних випадків. Існує і так званий феномен підвищеної сонливості, викликаний прийомом ліків, неадекватною кількістю годин сну, позмінною роботою, розладами сну і психологічними проблемами.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.