Сучасне життя повне турбот і проблем, які заганяють людину в кут, не залишаючи часу для простого відпочинку, спілкування і веселощів. Про користь сміху пишеться і говориться чимало, тому не зайвим буде ще раз нагадати про це.
Вважається, що сміх має цілющі властивості. Психологи рекомендують сміятися не менше 30 хвилин в день. Це допомагає вивільненню адреналіну, підвищує імунітет, поліпшує роботу внутрішніх життєво важливих органів і навіть стає причиною успіху в соціумі.
«Сміх врятує нам життя, що підтверджено клінічною практикою. Позитивні люди мають більші можливості в роботі і в стосунках з оточуючими. Сміх стимулює імунітет, викликає виплеск адреналіну і дофаміну. Також він активізує механізм вивільнення ендорфінів та енкефалінів — наших природних наркотиків», — відзначає директор департаменту психологічних наук Fatebenefratelli в Мілані Клаудіо Менкаччі.
Ще одне дослідження провели американські вчені, які довели, що навіть 15-хвилинний сміх кожен день здатний продовжити життя. А ось депресивний стан збільшує ризик смертності на 40% від серцевих захворювань. Був проведений один цікавий експеримент, який показав, що при перегляді комедійного фільму швидкість кровообігу зростала на 22%, а перегляд депресивного фільму знижував цей показник на 35%. Це ще раз доводить, що потрібно більше сміятися, щоб бути більш здоровим.
Наступне спостереження показало, що 10 хвилин здорового сміху замінює інтенсивне заняття на тренажері. Під час сміху серцевий ритм збільшується, а щоб досягти тих же результатів на тренажері, треба докласти чимало зусиль.
Сміхотерапія — відмінний засіб від депресії, так як сміх знижує рівень гормонів стресу. Як приклад застосування сміхотерапії можна привести Лаур Тоффоло, засновницю італійської асоціації Hasyayoga («йога сміху»). Лаур пропонує людям з 75 країн світу заняття, що поєднують сміх з глибоким диханням. Результати від такої веселої практики йоги просто дивовижні і зберігають свій ефект кілька днів. А в Сорбонні читається курс, присвячений важливості сміху як інструменту покращення суспільства.
У той же час статистика показує сумні результати, згідно з якими, незважаючи на всю користь сміху, сучасні люди сміються менше, ніж їхні предки. 50 років тому людина сміялася в середньому 15 хвилин на день, сьогодні ж ми витрачаємо на сміх приблизно 5 хвилин на день.
З усього сказаного можна зробити висновок, що здоровий сміх — це здоров’я, радість і гарний настрій.