Тенденція створення профілів в соцмережах в наші дні набирає обертів. «Обростання» віртуальними друзями стало невід’ємною частиною користування Інтернетом.
Нещодавно іспанські вчені виявили, що число віртуальних друзів позначається на відчутті людиною щастя. Такий зв’язок має і зворотну залежність. Чим менше людина має віртуальних друзів, тим більше щасливою відчуває себе. І навпаки.
Експерти пов’язують таку залежність з тим, що кожна індивідуальна сторінка в соцмережах є відредагованою її власником версією свого життя. Найчастіше її змістом є позитивна інформація про людину, а ось про проблеми і невдачі вона воліє замовчувати.
Виходить, що кожен з користувачів може похвалитися яскравим, щасливим життям. В результаті звичайна людина, спостерігаючи «рожеве» життя своїх друзів, мимоволі проводить паралелі зі своїм, не таким успішним і радісним.
Такі роздуми приводять до почуття незадоволеності і появи невпевненості в собі. Вразливі люди в такій ситуації взагалі можуть втратити інтерес до життя і впасти в депресію.
Психологи радять скорочувати списки своїх друзів, прибираючи з них не дуже близьких друзів. Учені навіть розрахували кількісну «межу щастя», яка повинна зупинитися на цифрі 354 другові.