Що може більше засмутити жінку, ніж помічені перші зморшки? Переживання з цього приводу змушують прекрасну половину людства здійснювати над собою найнеймовірніші експерименти з однією метою – не допустити подальшого їх появи та усунути вже ті, що з’явилися.
Цікаво, що стурбованість даною проблемою з’являється вже в юному віці. Так, британські соціологи провели опитування серед місцевих красунь з метою з’ясувати вік, при якому вони починають турбуватися про появу зморшок.
Перші зморшки більшість жінок помічають близько 28 років, але заходи профілактики їх появи панянки вживають вже в 24 роки, а з 21 року активно користуються омолоджуючими засобами.
Більшість учасниць опитування вважають, що передчасні зморшки з’являються через нездоровий спосіб життя – алкоголь і куріння. З них 57% впевнені, що старіння шкіри безпосередньо пов’язане зі стресами.
Опитування також показало, що більшість британок побоюються появи зморшок на лобі, навколо очей, в області рота і в зоні декольте.
Дерматологи майже згодні з результатами дослідження. При цьому вони говорять, що пружність шкіра починає втрачати вже після 20 років. Це відбувається через зменшення гіалуронової кислоти, яка відіграє величезне значення для пружності і зволоження шкіри.
Перший тип генетичний, на який якось вплинути неможливо. Як правило, зморшки у жінки з’являються тоді, коли це було у мами і бабусі. А от другий тип старіння залежить від зовнішніх факторів. Найбільш небезпечним тут є сонце. Любительки шоколадної засмаги, які не використовують спеціальний крем, помітять перші зморшки вже після 20 років. Ультрафіолет знищує колаген і висушує шкіру. Сюди ж можна додати спосіб життя: харчування, шкідливі звички, режим.
В останні роки дерматологи і косметологи як окремий фактор старіння шкіри виділяють стрес. В момент тривалого стресу м’язи напружені, що призводить до утворення зморшок, які з часом поглиблюються і фіксуються.
Перші зморшки – мімічні, вони обумовлені генетично. Часто вони збігаються з тими, що у наших батьків або бабусь-дідусів. Також по них можна визначити характер людини: якщо зморшки навколо рота і в куточках очей – дівчина любить багато сміятися, якщо на лобі – багато злиться. Знаючи це, можна навчитися контролювати свою міміку. Особливо добре видно мімічні зморшки в 30-35 років.
Більшої уваги вимагає суха шкіра, так як вона швидше старіє. А «допомогти» проявитися зморшкам при такому типі шкіри можна курінням і частими засмаги.
Дерматологи радять крім кремів та спеціальних засобів пити більше мінеральної води. Якщо випивати 1,5-2 літри в день, то можна зберегти еластичність шкіри і її стійкість до зовнішніх чинників. А ось нестача води веде до змін в глибоких шарах епідермісу – міняється структура колагену і еластину, відповідальних за стан шкіри.
Висновок з усього сказаного простий: щоб шкіра довго залишалася еластичною і гладкою, піклуватися про неї треба задовго до того, як з’являться перші зморшки.