Скажіть «ні» депресії і залишайтеся молодими!

Лікарі і психологи в один голос твердять, що депресія є не просто хворобою, але і причиною багатьох інших патологічних станів. А недавно було встановлено, що затяжна депресія прискорює процеси старіння.

Нещодавно голландські дослідники в ході лабораторних спостережень за 2407 пацієнтами виявили взаємозв’язок між клінічною депресією і процесами старіння в ДНК клітин.

У ході спостережень виявилося, що у людей, що страждають гострою депресією, або у тих, хто переніс її раніше, проявляються ознаки прискореного старіння. Кожен з досліджуваних мав провести спеціальний аналіз, здатний виявити довжину кінцевих частин хромосом – теломірів. Ці хромосоми несуть в собі функцію забезпечення захисту ДНК від негативного впливу. У результаті вчені помітили скорочення довжини теломірних ділянок хромосом, що є показником біологічного старіння людини. При цьому дані зміни чітко були видні на тлі інших факторів, таких як куріння або алкоголізм. Найкоротшими виявилися теломіри у людей, які страждають найбільш затяжними формами депресії.

В результаті експерименту вчені прийшли до того, що люди з депресією випереджають власний вік на чотири роки!

Також дослідники тепер можуть говорити про зв’язок зменшення довжини теломірів і депресії. Правда, що з цих двох явищ є первинним, вони ще не з’ясували. Адже спочатку стало відомо, що зменшення довжини теломірів є причиною порушення психічного стану людини. Але пізніше вчені припустили, що саме депресія так позначається своєю негативною дією на організмі, що довжина теломірів скорочується. А ось чи впливає цей процес на загальну тривалість життя людини, теж поки невідомо.

Все вище сказане говорить про те, що для збереження молодості треба уникати депресій. Чи легко жити безтурботно в наш час? Відповідь очевидна. Однак будь-які неприємності не варто драматизувати, занурюючись з головою в депресивний стан. А усвідомлення того, що це наближає старість, може і «протверезити» любителів «посумувати», особливо це стосується жінок.

До речі, доведено, що жінки більше схильні до депресій, ніж чоловіки. Опитавши тисячу жінок і чоловіків, експерти з’ясували, що печаль, безсоння, похмурий настрій, сльози – дамська доля. Для більшості чоловіків це не характерно. Статистика показала, що 60% жінок раз на тиждень люблять впадати в стан смутку, а от таких сумних чоловіків не більше 30%. До слова, мігрень і здуття живота – теж більше жіноча проблема, через що прекрасна стать частіше за чоловіків відчуває себе нещасною.

Радійте кожній миті життя і залишайтеся здоровими!