Лікарі кажуть, що харчування при вагітності — це ціла наука. Раціон майбутніх мам повинен бути різноманітним і включати різні важливі мінерали, без яких неможливий повноцінний розвиток плоду. До їх числа відноситься і сіль.
Існує думка, що вагітним не можна їсти сіль. При цьому сіль — це не просто кухонна сіль, а й життєво важливі мінерали, які треба вживати.
Був час, коли лікарі радили вагітним обмежити споживання солі або навіть повністю виключити її з раціону. Це пояснювалося можливими набряками, якими часто супроводжується вагітність. А так як сіль має властивість затримки рідини в організмі, що вважалося, що відмова від неї вирішить проблему. Ця теорія була б ідеальною, якби не один серйозний недолік: справа в тому, що набряк — це не причина, а наслідок захворювання.
Насправді виявилося, що суворе обмеження солі під час вагітності може тільки посилити набряки. Якщо організм жінки не отримує достатньої кількості солі, то він намагатиметься зберігати свої резерви натрію і води, посилюючи набряк.
У 2011 році вчені з ряду країн Європи провели дослідження, яке показало, що нестача солі робить негативний вплив на розвиток бруньок у плода у внутрішньоутробному періоді. І як наслідок, це може спровокувати високий кров’яний тиск в наступні роки життя майбутньої людини.
Все це говорить про те, що під час вагітності споживання солі має залишатися нормальним і не варто доводити його до крайнощів. Шкідливий як недолік солі, так і її надмірне споживання. Недолік солі, зокрема може призвести до високого артеріального тиску, послаблює кровообіг і підвищує шанси серцевого нападу. Також нове дослідження показало, що надмірне споживання солі може привести до збільшення кісткової маси і погіршити функціонування легенів при деяких видах астми.
Бувають ситуації, коли при вагітності необхідно істотно зменшити кількість вживаної солі. Це рекомендується зробити при підвищеному артеріальному тиску, токсикозі, захворюваннях нирок і печінки, при наявності в другій половині вагітності ускладнень. Але якщо вагітність протікає нормально, і жінка досить добре себе почуває, то не варто змінювати кількість вживаної солі, але при цьому регулярно здавати аналіз крові та сечі.