Давно відомо, що руки — візитна картка кожної жінки. Ступінь доглянутості рук, в тому числі і нігтів, може багато розповісти про саму жінку. Але в гонитві за бездоганним манікюром представниці прекрасної половини людства йдуть на різні жертви, не думаючи про наслідки. Особливо популярними останнім часом стали штучні нігті. Настав час поцікавитися, наскільки безпечно нарощування нігтів для нашого здоров’я.
Чим приваблюють жінок штучні нігті? На перший погляд, переваг у таких нігтів безліч: вони допомагають приховати різні недоліки, можуть подовжити короткі нігтьові пластини, а якщо нарощування зроблено якісно, то відрізнити їх від натуральних практично неможливо.
Дійсно, попит на процедуру нарощування зростає з кожним роком, довгі акуратні нігтики хоче мати кожна панночка, яка стежить за собою. Однак медики протестують проти такого поголовного захоплення нарощуванням нігтів, стверджуючи, що воно тягне за собою безліч негативних наслідків для здоров’я.
Причому важкі напади алергії можливі не тільки у тих, хто буде «носити» цю красу, а й у тих, хто її створює. Щоб підтвердити свої побоювання, медики провели обстеження 55 жінок віком від 20 до 70 років. Половина з них є професійними майстрами нарощування нігтів, а інша половина – їхні клієнти. Результат не змусив себе довго чекати: майже у кожної жінки була виявлена алергія і, як правило, виявлялася вона в поразках шкіряного покриву.
Дівчатам добре відомо, що нарощування нігтів відбувається з використанням двох матеріалів хімічного походження – гелю або акрилу. Головним подразником, що надає згубний вплив на здоров’я, є полімерний препарат метакрилат. Саме під його впливом в організмі можуть відбуватися бурхливі алергічні реакції.
Треба сказати, що метакрилат використовується не тільки у косметології, але так само в стоматології та ортопедії.
Тому знайте, якщо у вас виникла алергія при нарощуванні нігтів, лікування зубів теж може бути чревате неприємностями. Лікарі переконані, що алергія, з’явившись одного разу, може й далі нагадувати про себе час від часу, або навіть перерости в хронічну форму.
В сучасному використанні метакрилат заборонений у багатьох країнах, але його все одно продовжують використовувати. Хоча офіційна заборона була введена тільки в США, де його визнали «отруйною і ушкоджуючою речовиною, непридатною для використання в «нігтьовому сервісі».
У ході тривалих досліджень було встановлено, що метакрилат стає причиною пароніхій (запалення навколонігтьової області) і оніхолізису (відшарування нігтя). Буває, що при даних захворюваннях нігтьова пластина вже втрачає здатність до відновлення.
Якщо ви любителька штучного манікюру, при будь-яких ознаках алергічних проявів, перестаньте демонструвати оточуючим свої нігті і швидше прямуйте до дерматолога. Лікар призначить курс лікування, проте після нього повністю відновити ніготь може вже не вийти.
Але не тільки алергія загрожує шанувальникам штучних кігтиків. Подумайте, як почуває себе ваш ніготь під товстим полімерним шаром? Це справжній «парниковий ефект», який так обожнюють всілякі грибкові захворювання. А усунути грибок простим шляхом з допомогою специфічних засобів не вийде, адже полімер не пропускає вологи.
До речі, перед тим, як приступити до нарощування нігтів, кожен кваліфікований майстер повинен направити вас на медичне обстеження, щоб попередити можливі ускладнення. В ідеалі займатися нарощуванням нігтів повинен майстер з медичною освітою. Згадайте, хто моделював ваші штучні нігті в останній раз?