Шопоголія буває від ревнощів

Слово «шопінг» вже щільно увійшло в наше життя. Відвідування магазинів з метою покупок для себе підіймає людині настрій і самооцінку, про що говорять психологи. Але тут же вони попереджають, що шопінг легко може перетворитися на шопоголію.

Шопоголіки вже стали предметом багатьох жартів і анекдотів. Водночас одержиме відвідування магазинів і безконтрольні покупки можуть зруйнувати життя людини так само як і алкоголь, наркотики і азартні ігри. Дійсно постійні необдумані витрати в магазинах, імпульсивні покупки рано чи пізно призводять до фінансових проблем, сімейних конфліктів, емоційної депресії, втрати відчуття власної гідності. Як показує недавнє дослідження, від шопоголії страждає більше людей, ніж передбачалося раніше.

Шопоголія як хвороба

Американські вчені вважають, що такий психологічний розлад як шопоголія вимагає такого ж лікування, як і синдром підвищеного занепокоєння і різні фобії.

Експерти підказують, що впізнати шопоголіка можна по регулярним витратам великих грошових сум в магазинах, причому більшість з куплених речей насправді не потрібні людині. Таким людям вкрай складно опиратися бажанню скупити практично все, що вони бачать на магазинних полицях, не замислюючись про матеріальні наслідки своєї марнотратності.

Особливо схильні до пристрасті покупок жінки. Раніше наука не могла визначити, з чим це пов’язано. Але тепер учені обзавелися, принаймні, однією гіпотезою: любов слабкої статі до знаменитих брендів пов’язана з боязню втратити чоловіка.

Результати дослідження

Щоб з’ясувати це, американські дослідники провели експеримент в кілька етапів. У першу чергу вони попросили зобразити на малюнку тих жінок, у яких благополучне особисте життя. У результаті виявилося, що представниці цієї категорії судять про якість особистого життя інших жінок за кількістю одягу від відомих виробників. Якщо та чи інша дама в своєму гардеробі має багато таких предметів, то, значить, чоловік дорожить нею, такий висновок робили жінки.

На другому етапі експерименту в учасниць викликалося пекуче відчуття ревнощів, а потім просили намалювати на сумці логотип будь-якого добре відомого бренду. І тут з’ясувалося, що під впливом ревнощів жінки малювали логотип вдвічі більший, ніж на першому етапі експерименту. У дослідників навіть з’явилося припущення, що саме в такому стані жінки і здійснюють незаплановані і необдуманих покупки. Таким чином, вчені припустили, що брендовий одяг та аксесуари несвідомо наділяються жінками властивостями захисту, побоюючись погіршення відносин зі своєю половинкою.

Психологи вважають, що в 5% випадків шопоголіки потребують клінічного втручання.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.